• چهارشنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3190-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : دریافتی

مشاور وزیر صمت:

راه اندازی این معدن حجم بالایی از بیکاری منطقه را رفع خواهد کرد

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به ذخیره ی معدنی بالای که معدن چاه فیروره دارد مطمئنا با راه اندازی این معدن حجم بالایی از بیکاری منطقه رفع خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "اسماعیلی" امروز ۲۱ آذرماه در حاشیه بازدید از ایمیدرو از معادن چاه فیروزه و ایجو ضمن تشکر از تلاش‌های نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در راستای راه اندازی معدن چاه فیروزه و ایجو، بیان کرد: بازدید امروز در جهت بررسی وضعیت راه اندازی و تهیه گزارش برای تشکیل جلسه ای برای سرعت بخشیدن به روند راه اندازی معادن چاه فیروزه و ایجو انجام شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به ذخیره ی معدنی بالای که معدن چاه فیروره دارد مطمئنا با راه اندازی این معدن حجم بالایی از بیکاری منطقه رفع خواهد شد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: روند راه اندازی معدن چاه فیروزه آغاز شده است و با توجه به پیگیری های نماینده مردم شهربابک در خانه ملت و قراردادهای منعقد شده این روند با سرعت مناسبی پیش خواهد رفت و تا چهار ماه آینده محل تسطیح کارخانه تغلیظ چاه فیروزه و ساخت و ساز آغاز می شود و با جذب نیرو، تعداد زیادی مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش ایسنا، "علی اسدی" نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان شهربابک، اظهار کرد: شهرستان شهربابک از پتانسیل معدنی بالایی برخوردار است ولی در سال های اخیر روند اکتشافات و استخراجات به کندی پیش رفته بود و به همین دلیل ما تمرکز خود را بر سرعت بخشیدن به این روند قرار دادیم.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکل شهرستان شهربابک معضل بیکاری می باشد که می توان با استفاده از این ذخایر خدادادی و سرعت بخشیدن به راه اندازی معادن جدیدی مانند معدن چاه فیروزه و ایجو بخش اعظمی از این مشکل را رفع کنیم و گام مهمی در حوزه ی اشتغالزایی در شهرستان برداریم.

اسدی از انجام قرارداد معدن ایجو با بخش خصوصی و شروع کار این معدن در آینده ی نزدیک خبر داد و بیان کرد: معدن چاه فیروزه نیز  با سرمایه ای در حدود ۴۵۰ میلیارد تومان، در مسیر راه اندازی قرار گرفته و ما تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به این روند به کار گرفتیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: