• چهارشنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2387-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان:

برگزاری تورهای غیر مجاز به یک معضل بزرگ برای استان کرمان تبدیل شده است

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با انتقاد از افزایش تبلیغات تورهای غیرمجاز گردشگری در فضاهای مجازی، گفت: در حال حاضر برگزاری این قبیل تورها به یک معضل بزرگ برای این استان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در نشستی مشترک با راهنمایان گردشگری استان کرمان اظهار کرد: بدون شک برگزاری این گونه نشست ها فرصتی مناسب برای انعکاس مشکلات و حل مسایل پیش روی راهنمایان گردشگری استان می باشد زیرا هدف ما ایجاد فضای همکاری دوجانبه است.

وی فعالیت راهنمایان گردشگری را در جذب گردشگران ایرانی و خارجی مهم و موثر دانست و افزود: عملکرد خوب و مثبت این عزیزان موجب می شود گردشگران به سفر دوباره ترغیب شوند.

فرخی تصریح کرد: با توجه به تحریم‌هایی که در ماههای اخیر به کشور ایران تحمیل شده، بنابراین ورود گردشگران به کشور می‌تواند در ر‌ونق چرخه اقتصادی و شکسته شدن این تحریم‌ها نقش بسزایی ایفا کند.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری یکی از شاخصه های مهم گردشگری کشور محسوب می شوند، عنوان کرد: در هر برهه از زمان سعی کردیم تصویر خوب و واقعی از کشورمان به نمایش بگذاریم که در این زمینه راهنمایان گردشگری می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند. 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: باید انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با اماکن اقامتی و آژانس های مسافرتی تعامل بیشتری داشته باشند .

وی با بیان اینکه طبق قوانین با راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در جهت اجرای تورهای گردشگری تعامل و همکاری داریم، افزود: استان کرمان دارای 359 راهنمای گردشگری کارت دار است که به فعالیت های گردشگری می پردازند.

فرخی اظهار کرد: با حضور این تعداد راهنمای تور، به کارگیری افراد فاقد کارت راهنمای گردشگری در اجرای تور‌های گردشگری غیرقانونی  و غیر قابل توجیه است.

وی با انتقاد از برگزاری تورهای غیرمجاز در سطح استان گفت: متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز، که اخیرا از طریق شبکه های مجازی به انجام تبلیغات می پردازند، شناخت کافی از گردشگری ندارند و به صنعت گردشگری و تورگردانی استان لطمه وارد می کنند.

فرخی با بیان اینکه مجریان این تورها قادر به بیمه‌کردن مسافران نیستند، افزود: متاسفانه برگزاری تورهای غیرمجاز، به یک معضل بزرگ برای استان کرمان تبدیل شده که امیدواریم با همکاری تعدادی از ارگانها و نهادهای مربوطه بتوانیم ازبرگزاری این قبیل تورها جلوگیری به عمل اوریم.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: باید برگزاری هرگونه تورها توسط دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی استان انجام ‌شود.

وی بر لزوم راه اندازی اتاق فکر در حوزه گردشگری استان کرمان تاکید و خاطرنشان کرد: در این اتاق فکر از تمامی ایده ها و نظرات در جهت توسعه گردشگری استان بهره گیری می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: