• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2287-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

وزیر ورزش و جوانان:

دفاع مقدس طلایی ترین دوره تاریخ معاصر ماست

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای ما طلایی ترین دوره تاریخ معاصر پس از انقلاب، دفاع مقدس است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"مسعود سلطانی فر" امشب در نشست دومین کنگره شهدای استان کرمان اظهار کرد: برگزاری کنگره کار بسیار ارزنده ای است و باید با ابهت و با شکوه برگزار شود.


وی افزود: خیلی از کشورها برای کهنه سربازان جنگ جهانی دوم مراسم، روز پیروزی و... دارند و حتی کشورهایی که درگیر جنگ یا نهضت های آزادی بخش نبودند، مناسبتی با موضوع حماسه در نظر می گیرند، حال آنکه برای ما طلایی ترین دوره تاریخ معاصر پس از انقلاب، دفاع مقدس است.


سلطانی فر با بیان اینکه ما در دفاع مقدس اقتدار نظامی خود را به دنیا نشان دادیم تا حالا حالاها کسی فکر تجاوز به سرش نزند، تصریح کرد: لذا ارزش های این دوران را باید به انحاء مختلف به نسل های آینده منتقل کنیم زیرا داستان افتخارآمیزی است که نسل های بعد به آن می پردازند چون همه تاریخ را با هم می بینند و ما شاید الان خیلی توجه نکنیم.


وزیر ورزش و جوانان گفت: دفاع مقدس طولانی ترین جنگ قرن بیستم بود که حتی از  جنگ ویتنام هم طولانی تر بوده و در ماه های اولیه جنگ ‌۱۵ هزار متر مربع و ۷۰ شهر و هزار روستای ما دست دشمن افتاد اما ما این جنگ را به داخل خاک دشمن کشاندیم و در جنگ ۸ ساله اقتدار نظامی و در برجام اقتدار سیاسی را به رخ دنیا کشاندیم.


وی تاکید کرد: درباره دفاع مقدس باید کنگره شهدا برگزار  کنیم، فیلم بسازیم، کتاب بنویسیم تا نسل آینده افتخار کند و ما نیز مشارکت خواهیم کرد.


سرهنگ"کاظمی" معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه دومین کنگره شهدای استان بعد از ۲۰ سال در ۹ اسفند سال جاری برگزار می شود و اولین کنگره ۲۰ سال پیش برگزار شد و پس از آن همه استان ها از آن الگو گرفته و دو تا ۳ کنگره برگزار کردند.


وی افرود: برای برگزاری دومین کنگره به این جمع بندی رسیدیم نقطه نظرات مقام معظم رهبری درباره کنگره های شهدا و پیام هایی که در این باره دادند را بررسی و تاکیدات ایشان را محور اصلی کار قرار دهیم که به ۶ محور اصلی رسیدیم و کمیته های مختلف سعی کردند برنامه های خود را حول یک یا چند مورد از این محورها داشته باشند.


کاظمی تصریح کرد: برنامه ها حول محورهای تبلیغی و فرهنگی و هنری، تربیتی و آموزشی خاص نوجوانان و کودکان، نشر آثار شهداء، خدماتی، اجتماعی و حمایتی با کمک به مردم به نیت شهداء پیش می رود و پیشنهاد داریم حداقل ۵۰ نقطه در مناطق محروم به امکانات ورزشی مجهز شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: