• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4214-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور خبر داد:

37 درصد صندلی‌های کارشناسی ارشد از آن پیام‌نوری‌ها

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور اظهار کرد: امسال 37 درصد قبول شدگان کارشناسی ارشد از دانشجویانی که کارشناسی خود را در دانشگاه پیام گذراندن، می‌باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام "سید محمود نبوی" شامگاه 14 آذرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: امسال 37 درصد قبول شدگان کارشناسی ارشد از دانشجویانی که کارشناسی خود را در دانشگاه پیام گذراندن، می‌باشند.

وی سطح علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور را بالا دانست و عنوان کرد: از نظر فرهنگی به دلیل آنکه اکثر دانشجویان آن بومی یا متاهل یا شاغل هستند، خیلی بهتر از سایر دانشگاه‌ها می‌باشد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور ادامه داد: دانشگاه پیام نور کرمان نیز از لحاظ فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد.

وی دانشگاه پیام نور را بزرگترین دانشگاه کشور دانست و عنوان کرد: دانشگاه پیام نور حدود500 مرکز در سطح کشور با حدود 400 هزار دانشجو دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام "حسن علیدادی‌سلیمانی" نیز در این دیدار گفت: مراکز آموزش عالی ما دچار یک مشکلی هستند که هرچه از بدو تاسیس آنها جلوتر می‌رویم این مشکل جدی‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته دانشجویان برای درس خواند و ارتقای علمی خود درس می‌خواندن اما در سیستم جدید فرد برای مدرک درس می‌خواند، همچنین در قدیم کیفیت و کمیت خوب بود و دانشجویان از ابتدای سال درس می‌خواندند و تعداد روزهای که دانشجویان در کلاس درس، بیشتر بودند، اما هر چه جلوتر آمدیم کیفیت و کمیت کاهش یافت و حتی متاسفانه در حوزه علمیه نیز اینگونه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: اکنون استاد محوری در دانشگاه‌ها حاکم است و استاد هرگونه که خواست به دانشجو درس می‌دهد، با توجه اینکه در پیام نور اینگونه نیست و منابع درسی مشخص است لذا کمیت و کیفیت دانشگاه پیام نور بیشتر است.

 وی ادامه داد: در دانشگاه پیام نور بستری برای کسانی که یک گام از دانشگاه عقب ماندن و بعدا تصمیم به ادامه تحصیل گرفتند، فاهم کرده است و لذا دانشجویان با علاقمندی زیاد در آن درس می‌خوانند.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در پایان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی، خاطر نشان کرد: اگر دانشگاه‌های ما به معنای واقعی علمی شوند از لحاظ فرهنگی نیز ارتقا خواهند یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: