• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2084-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد:

ایران از پرمصرف ترین کشورها در حوزه برق

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مصرف برق در کشو  از مرز 70 هزار مگاوات بالاتر رفت و کشور ما از پرمصرف ترین ها در حوزه مصرف برق است.


به گزارش ایسنا منطقه کویر،
دکتر"علیرضا محجوب" عصر امروز 14 آذر ماه در مراسم بهره برداری از فاز یک نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی موسسه آموزش عالی کار رفسنجان اظهار کرد:حدود دو ماه پیش دکتر سلیمانی مدیر این پروژه به مجلس آمد و با بنده و نماینده رفسنجان صحبت کرد و کار را شروع کردند، هر چند در صنعت برق عدد و پروژه بزرگی نیست اما می تواند شروع خوبی باشد.


وی تصریح کرد: امسال مصرف برق در کشو  از مرز 70 هزار مگاوات بالاتر رفت و کشور ما از پرمصرف ترین ها در حوزه مصرف برق است.


وی بیان کرد: محاسبات نشان می دهد، حامل های انرژی سه گانه که مصرف می کنیم، در محاسبات 607 تومان بابت هر کیلو وات ساعت برق انرژی هزینه می کنیم.


 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر برق خورشیدی یا بادی را حدود 400 تومان می خریم، این مبلغ کمتر از مبلغ انرژی است که ما مصرف می کنیم اما آن منابع انرژی شامل نفت خام و گاز جایگزین ندارند.


محجوب افزود: نیروگاهی که امروز کلنگ زنی شد 500 کیلووات ساعت بود که امیدواریم در فاز بعدی به یک مگابایت برسیم.


نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: چنین پروژه هایی ارزش اقتصادی دارند و به آینده و هزینه های دانشگاه کمک خواهد کرد، دانشگاه را تجاری سازی کنیم تا دانشجویان شهریه های کمی پرداخت کنند و و حتی پرداختها به صفر برسد و این شدنی است و دور از دسترس نیست.


محجوب ابراز داشت: یکی از جنگلهای دست ساز بشر درختان پسته و پسته زارهای رفسنجان هستند که کشاورزان منطقه با صبر،کوشش و پشتکار این جنگل را احداث کرده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در رفسنجان که خواص مختلف تولید برق با انرژی خورشید را دارد، شدت باران کم است و تابش آفتاب زیاد است زمینه تولید و اشتغال در این زمینه فراهم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: