• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4114-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس بیمارستان سیدالشهداء کرمان:

بیمارستان سیدالشهداء دومین مرکز ارائه خدمات سرپایی استان است

رییس بیمارستان سیدالشهداء(علیه السلام) کرمان گفت: از نظر آمار دومین مرکز سرپایی در استان هستیم که خدمات سرپایی ارائه می دهد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محسن غفاری" امروز 14 آذرماه در نشست خبری اظهار کرد: بیمارستان پلیس(سیدالشهداء) کرمان در سال 85 بهره برداری شده و رسالت اصلی آن ارائه خدمات درمانی مناسب به کارکنان نیروی انتظامی، بازنشستگان و پرسنل وظیفه است.

وی افزود: استان کرمان به علت ترانزیت مواد مخدر و اتفاقاتی که به دلیل حضور اشرار می افتاد، موقعیت خاصی داشت و نیروی پلیس درگیر عملیات بود و نیاز به بیمارستان پشتیبانی عملیات رزم بود لذا این بیمارستان تاسیس شد.

غفاری با تشکر از همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیمارستان پلیس تصریح کرد: درمان نیروهای درگیر عملیات باری به دوش دانشگاه بود و باید شرایط ارائه خدمت مناسب تر می شد.

وی بیان کرد: کمک به مردم و سایر ارگان ها در زمان بروز حوادث و بحران های غیرمنتظره رسالت دیگر بیمارستان سیدالشهداء بود و ارائه خدمات درمانی مناسب و با کیفیت در عین رعایت حقوق شهروندی هدف ماست.

رییس بیمارستان پلیس کرمان با تاکید بر حفظ و نگهداری اسرار و اطلاعات بیماران عنوان کرد: این بیمارستان 96 تختخواب دارد که قابلیت افزایش تخت ها را به دو برابر در شرایط بحران دارد و در صورت نیاز می توانیم تخت ها را افزایش بدهیم.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان سیدالشهداء بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی است، افزود: آزمایشگاه و رادیولوژی بیمارستان فعالیت شبانه روزی دارند و بخش های داخلی، جراحی مردان و زنان، اطفال و نوزادان، "آ سی یو" و "سی سی یو" و چهار اتاق عمل مجهز و مدرن داریم که انواع جراحی ها انجام می شود.

غفاری گفت: اورژانس یکی از نقاط قوت بیمارستان ماست و معاینات تخصصی راهور در این بیمارستان انجام می شود و اقبالی که مردم به این بیمارستان دارند نشان می دهد خوشبختانه به ما اعتماد دارند و از نظر آمار دومین مرکز سرپایی در استان هستیم که خدمات سرپایی ارائه می دهد.

رییس بیمارستان سیدالشهداء(علیه السلام) کرمان بیان کرد: 16 درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی داریم که قابلیت افزایش دارند و بیمارستان سیدالشهداء یک بیمارستان منطقه ای است که استان های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و در مواردی خراسان جنوبی را پشتیبانی می کنیم و اینکه بیمارستانی در منطقه دیگر احداث شود، تصمیم با مرکز کشور است.

وی در ادامه درباره چالش های بیمارستان افزود: مراکز درمانی کل کشور چالش های زیادی از جمله در مسائل مالی، دارو، تجهیزات و سازمان های بیمه گر هستند و ما در دارو و تجهیزات هیچ مشکلی نداریم و در مسائل مالی نیز پرداخت ها را تا پایان آبان ماه انجام داده ایم.

غفاری اظهار کرد: کارانه پزشکان بیمارستان پلیس کرمان تا پایان مهرماه پرداخت شده و پیشگام ترین مرکز در پرداخت کارانه پرسنل و پزشکان هستیم و روند کار خیلی شفاف است.

وی تصریح کرد: ما ردیف بودجه نداریم و بیمارستان از طریق درآمد هزینه اداره می شود و به تمام مردم خدمت ارائه می دهیم که بیش از 50 درصد پذیرش ما مردم(غیر از نیروهای مسلح) هستند.

غفاری در پایان بیان کرد: طرح توسعه بیمارستان آغاز شده که شامل بخش های اعصاب و روان، سوختگی، "ان آی سی یو" و ... است که منوط به مجوز وزارت بهداشت است و که تلاش می شود این بخش ها همچنین احداث پارکینگ طی بازه زمانی حداکثر دو ساله احداث شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: