• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-1290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون فرماندار رفسنجان:

مشکل تأمین سوخت در مناطق محروم رفسنجان رفع شود

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان با اشاره به مشکل عدم تأمین سوخت نفت در مناطق محروم و صنایع این شهرستان خواستار رفع این مشکل شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، رضا باقری در ستاد سوخت شهرستان رفسنجان اظهار کرد: مشکلی که امسال با آن برخورد کردیم این بود که پیش از این شرکت نفت با فرمانداری همکاری داشت و نفت را می‌رساند، به طور مثال در مهمانشهر علی‌رغم اینکه در بخش‌هایی از آن گازرسانی شده اما ساکنان آن نیاز به نفت دارند.

وی تصریح کرد: وظیفه ما است که خدمت‌رسانی کنیم که متأسفانه شرکت نفت اعلام کرده جاهایی که گازرسانی شده، سوخت تعلق نمی‌گیرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان در این زمینه خاطرنشان کرد: برای روستاها هر سال مقداری سوخت در اختیار بخشداران قرار می‌دادیم و بعضا منازلی هستند که گازکشی نشده و سوخت‌رسانی می‌شد که تا الان جلوی سوخت‌رسانی گرفته شده است.

باقری ادامه داد: واحدهای صنعتی مانند مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز مشکل سوخت دارند و ما باید برای حل این مشکل هر کاری کنیم تا چرخ صنعت‌ نایستد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رفسنجان عنوان کرد: از دو، سه ماه گذشته پیگیر مشکل سوخت مس سرچشمه بودیم مهرماه مشکل‌شان برطرف شد و ماه آبان به سختی سوخت‌شان را خودشان تأمین کردند الان هم مشکل سوخت دارند.

باقری عنوان کرد: قرار است جلسه‌ای در استان برگزار شود تا فرمانداران شهرستانها مشکل سوخت منازل، واحدهای صنعتی و ... را مطرح کنند تا این مشکل برطرف شود. باید صورتجلسه ای در این خصوص درباره مشکلات مناطق محروم و واحدهای صنعتی تنظیم و در این جلسه مطرح شود.

وی ادامه داد: از  طرفی باید این موضوع که عده‌ای فقط به دلیل فقر نتوانستند گازکشی کنند نباید نادیده گرفته شوند.

معاون فرماندار رفسنجان اضافه کرد: از زمانی که قیمت دلار افزایش پیدا کرد قیمت سوخت افزایش یافت و قیمت گازوئیل هم مشکلاتی به وجود آورده که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

لزوم تصمیم گیری درباره تامین سوخت 34 حلقه چاه غیرمجاز در رفسنجان

به گزارش ایسنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان نیز در این جلسه گفت: 34 حلقه چاه غیرمجاز داریم که باید برای آنها تصمیم‌گیری شود تا سال 88 هر ماه 6 هزار لیتر سوخت اختصاص می‌دادیم.

حسین رضایی با اشاره به وجود چاه‌های تبصره‌ای بیان کرد: نامه از معاونت برنامه‌ریزی آمده که برای چاه‌های غیرمجاز تا آخر سال سهمیه سوختی تخصیص داده شود.

وی با اشاره به اینکه سوخت واحدهای دامی تأمین شد و مرغداری‌ها نیز از نفت بهره‌مند شدند، افزود: تراکتورها بیشترین حجم سوخت را می‌گیرند و در این زمینه و صدور نامه برای سوخت باید ساماندهی و نظارت کافی صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: