• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

در نشست با استاندار کرمان مطرح شد؛

20 درصد از حق بیمه استان کرمان به افاغنه پرداخته می‌شود

مدیرعامل نمایندگی بیمه ایران در استان کرمان گفت: 20 درصد از حق بیمه استان به افاغنه پرداخته می شود در صورتی که این قشر هیچ مشارکتی در تامین حق بمیه ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسن عمادآبادی" ظهر امروز 13 آذرماه در نشست با استاندار کرمان به مناسبت روز صنعت بیمه اظهار کرد: 0.2 درصد حق بیمه تولیدی در دنیا متعلق به کشور ماست که کمتر از 10 میلیارد دلار است و سهم استان کرمان از این عدد 3 درصد است.

عمادآبادی با بیان اینکه 32 شرکت بیمه در کشور فعالیت می کنند که به جز تعدادی که در مناطق آزاد هستند و بیمه زندگی، مابقی آنها در استان کرمان شعبه دارند تصریح کرد: 41 هزار دفتر نمایندگی فروش بیمه در کشور است که از این تعداد یک هزار و 12 دفتر مربوط به استان کرمان است و نزدیک به 5 هزار نفر در صنعت بیمه استان کرمان مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به سهم 42 درصدی بیمه ایران از شرکت های بیمه استان کرمان بیان کرد: یک سوم حق بیمه تولیدی استان مربوط به شهر کرمان است، 17 درصد سیرجان، 15 درصد جنوب استان، 14 درصد در شهرستان های رفسنجان، انار و شهربابک، 8 درصد شرق استان و 4 درصد شهرستان های راور، کوهبنان و زرند سهم بازار استان را دارند.

مدیرعامل نمایندگی بیمه ایران در استان کرمان گفت: 20 درصد از حق بیمه استان به افاغنه پرداخته می شود در صورتی که این قشر هیچ مشارکتی در تامین حق بمیه ندارند.

به گزارش ایسنا، "محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: در حوزه بیمه کارهای بزرگی را می توان انجام داد اما عقب هستیم و باید با ایده های جدید در این راستا اقدام کرد.

وی از بیمه به عنوان صنعتی تاثیرگذار در حوزه اقتصاد و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم یاد کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی های مشترک بین بیمه و استانداری کرمان می توان کارهای بزرگی را آغاز کرد ضمن آنکه با توسعه فرهنگ بیمه، زمینه جبران خسارت های وارده به افراد فراهم می شود و در این راستا از مراجعات مردم به بیمه ها جلوگیری کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: