• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاد مرکز تخصصی نماز قم:

مدرک‌محوری، فاجعه آموزش است

محقق و مدرس مرکز تخصصی نماز قم علم محوری را اشتباه آموزش دانست و عنوان کرد: باید به دنبال مهارت‌محوری باشیم و مدرک محوری یک فاجعه است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام "علی زارعی" صبح امروز 13 آذرماه در ششمین اجلاس استانی نماز با محوریت شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز گفت: باید آدم‌ها را براساس نماز ارزش گذاری کنند.

وی نمازی که پشتوانه عقلی ندارد، را دلیل عدم رشد برخی از انسان‌های نمازخوان دانست و بیان کرد: بالاترین عبادت تفکر است و اسلام دین اندیشمندان و متفکرین است و هزار آیه در قرآن داریم که دعوت به تفکر می‌کند.

محقق و مدرس مرکز تخصصی نماز قم، علم محوری را اشتباه آموزشی کشور دانست و عنوان کرد: باید به دنبال مهارت‌محوری باشیم و مدرک محوری یک فاجعه آموزشی در کشور است.

وی با بیان این مطلب که ما دنیا را وسیله می‌دانیم و غربی‌ها دنیا را هدف که این تفاوت ما با غربی‌هاست، اظهار کرد: نماز وسیله است و هدف خداست.

حجت‌الاسلام زارعی به دو اصل لازم الرعایه در امر تربیت را در تشخیص اولویت بین وسیله و هدف و مقایسه فرجام نیک و بد اشاره و تصریح کرد: نماز تشکر از منعم بوده و شکر منعم واجب است. لازمه شکر منعم شناخت اوست و شناختی مورد نظر دین است که منجر به یقین شود و برای رسیدن به یقین نیازمند به تکرار است.

وی با تاکید برآنکه مسئولین خدوم نعمت هستند، بیان کرد: جهان تشیع از ابتدا تا کنون ضعف رهبری نداشته است و هرگاه دچار مشکل شد از ضعف پیرو بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: