• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1987-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

در دعوت مردم به نماز، به صورت جدی و عملی رفتار نکرده‌ایم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان عنوان کرد: متاسفانه امروزه در جامعه شاهد هستیم که وقتی بین نماز و کار تعارض ایجاد شود، به نماز می گویند که کار داریم؛ لذا باید به ستاد اقامه نماز کمک کرد تا به گونه ای فرهنگسازی را باید برنامه‌ها را براساس نماز تنظیم شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام "حسن علیدادی‌سلیمانی" صبح امروز 13 آذرماه در ششمین اجلاس استانی نماز با محوریت شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز با حضور استاندار کرمان گفت: نماز دست نمازخوان را می‌گیرد و از دنیای کاملا فانی به خدای تبارک اتعالی وصل می کند.

وی با بیان این مطلب که ستاد اقامه نماز از اول انقلاب تا کنون گام‌هایی مختلفی برای ترغیب و تشویق افراد برای دعوت به نماز برداشته شده است، تصریح کرد: در قرآن کریم هرگاه از نماز نام برده شده است خصوصا در جایی که تنها به آن اشاره شده است دو پیام دارد که نخستین پیام آن خود نماز و ارتباط خاص آن با خدا و پیام دوم آن در واقع محور ارتباط شخص با خداست.

امام جمعه کرمان با اشاره به روایات متعدد در خصوص نقش نماز در زندگی انسان و چگونگی ساخته شدن فرد از طریق نماز اظهار کرد: نمازی موجب دعوت واقعی به پاکسازی در زندگی و ضوابط خدا پسند را دارد که فرد خود را در کمال نزاهت و پاکی و طهارت قرار دهد زیرا هر پلیدی و ناپاکی به نماز مخلوط شود نماز را دچار آسیب می کند و خداوند نمازی در اوج پاکی و طهارت را همواره خواسته است.

وی با بیان این مطلب که نماز تقویت کننده روح انضباط در انسان بوده و برای همین موضوع نیز زمان های خاصی برای نماز مشخص شده است، عنوان کرد: واقعیت این است که در بحث دعوت به نماز و همکاری با ستادهای نماز ما دچار یک مشکل اساسی هستیم و این مشکل در مجموعه جامعه ما و در جاهای مختلف وجود دارد. به اعتقاد بنده یکی از مهمترین راه‌هایی که آدم‌ها را می‌توان به نماز دعوت ‌کنیم حل این مشکل است و آن مشکل این است که در دعوت به نماز در خیلی از حوزه ها که دست ماست و اختیاراتی نیز داریم، به صورت جدی و عملی رفتار نکرده ایم

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: در هر استانی اگر مسئول ستاد اقامه نماز که استاندار است این موضوع را جدی بگیرد مشکل حل خواهد شد.

وی ادامه داد: آیا درس‌های ما بر مبنای نماز طراحی می شود یا اینکه در وقت نماز درس ادامه می‌یابد؟ جلسات ما آیا در وقت نماز به پایان می رسد یا بعد از نماز برگزار می‌شود؟ آیا در وقت نماز جلسه ادامه می یابد؟ آیا تلاش ما این است که با شروع وقت نماز به نماز وارد شویم؟

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان عنوان کرد: متاسفانه امروزه در جامعه شاهد هستیم که وقتی بین نماز و کار تعارض ایجاد شود، به نماز می گویند که کار داریم؛ لذا باید به ستاد اقامه نماز کمک کرد تا به گونه ای فرهنگسازی را باید برنامه‌ها را براساس نماز تنظیم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: