• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-990-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

«بم» سینما ندارد

رییس اداره ارشاد شهرستان بم گفت: متاسفانه برای بازسازی فرهنگی و هنری و روح شهر برنامه‌ریزی نشد، در حالیکه قبل از زلزله، دو سینما بزرگ داشتیم، این مکان‌ها بازسازی نشد و امروز بم سینما ندارد.

اعظم جوشایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: روزگار به ما آموخته که در سخت‌ترین ایام راهی جز امید و تلاش برای زندگی دوباره و بهتر کردن شرایط نیست.

جوشایی با اشاره به نزدیک شدن به ۵ دی، سالگرد زلزله بم افزود: از حادثه زلزله خونبار بم ، ۱۵سال می‌گذرد و متاسفانه برای بازسازی فرهنگی و هنری و روح شهر برنامه‌ریزی نشد و کودکان بازمانده از آن حادثه اکنون جوانانی هستند که به دنبال هویت و خانواده خود هستند که در نهایت به چند سنگ قبر سرد به نام اعضا خانواده می‌رسند.

وی یادآور شد: عواقب اجتماعی زلزله بم هر روز در آسیبی جدید رخ می‌نماید و بسیاری از این جوانان مستعد و در رده‌های مختلف مهارتی در انجمن سینمای جوانان بم هستند و برای فعالیت بیشتر امکاناتی نیاز دارند، در صدد بودیم که خیّرینی را برای تامین و اهدا تجهیزات سینمایی به بم پیدا کنیم اما میسر نشد.

رییس اداره ارشاد شهرستان بم  ادامه داد: باید کمک کرد تا شاید بتوانیم جریان جذب و مهارت‌آموزی و تولیدات را برای این خطه سرعت ببخشیم و به بهانه سالگرد زلزله بم این امکان به بم برسد.

وی با بیان اینکه بم با سینما بیگانه نیست گفت: صدیقه سامی‌نژاد بازیگر «دختر لر» اولین بازیگر زن سینمای ایران زاده بم است. در حالیکه در قبل از زلزله دو سینما بزرگ داشتیم متاسفانه این مکان‌ها بازسازی نشد و امروز بم سینما ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: