• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-985-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا:

افزایش 20 درصدی حقوق؛ کارساز نیست/طرح استیضاح وزیر علوم حتمی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه ارزش پول ملی به یک‌سوم تنزل و همچنین قدرت خرید مردم کاهش یافته لذا افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت واقعا کارساز نیست؛ لذا دولت باید حقوق بازنشستگانی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند، حدود 40 تا 50 درصد افزایش دهد.

دکتر "محمدمهدی زاهدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص استیضاح وزیر علوم گفت: با توجه به شناختی که از نمایندگانی که درخواست استیضاح وزیر علوم را امضاء کرده‌اند، دارم؛ بعید می‌دانم که امضای خود را پس بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برای طرح استیضاح وزیر به امضای حداقل 10 نفر از نمایندگان نیاز است لذا مطمئنا از این لیست امضا کنندگان 10 نفر باقی خواهند ماند، بنابراین طرح استیضاح وزیر علوم حتمی است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به دلایل استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و افزود: ضعف مدیریت در سطح کلان در دانشگاه‌های مطرح کشور، مباحث بودجه‌ای از جمله بودجه پژوهشی، بودجه تجهیزات و ...، عدم درست اجرای برنامه آمایش سرزمینی در حوزه آموزش عالی از مهمترین دلایل طرح استیضاح وزیر علوم می‌باشند.

وی در خصوص رتبه‌بندی معلمان نیز به ایسنا گفت: عصر دیروز 11 آذرماه  در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این خصوص جلسه‌ای برگزار که مقرر گردید دستور رتبه‌بندی معلمین به هیات دولت ارسال شود اما دولت در حال حاضر بودجه را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

زاهدی اضافه کرد: حدود 2 هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمین از سوی دولت پیش‌بینی شده که ما معتقدیم این بودجه برای اجرایی شدن این طرح بسیار کم بوده و امیدواریم که قبل از آنکه لایحه بودجه به مجلس ارایه شود، این بودجه افزایش یابد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسات اقتصادی چندماه اخیر در کشور گفت: همه واقفیم اتفاقاتی که در چند ماه اخیر رخ داد باعث افت شدید ارزش پول ملی و همچنین ایجاد تورم حداقل 40 درصدی را به همراه داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ارزش پول ملی به یک‌سوم تنزل و همچنین قدرت خرید مردم کاهش یافته لذا افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان واقعا کارساز نبوده؛ لذا دولت باید حقوق بازنشستگانی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند، حدود 40 تا 50 درصد افزایش دهد.

زاهدی در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت نیز عنوان کرد: دولت بایستی حقوق کارمندان دولت را متناسب با حقوق دریافتیشان افزایش دهد و حداقل افزایش حقوق را 20 درصد در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: به‌طور مثال کارگری که اکنون ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان حقوق دریافت می‌کند، با افزایش 20 درصدی حقوق وی به یک میلیون 800 هزار تومان خواهد رسید، سوال اینجاست که آیا این حقوق کفاف زندگی این کارگر که باید اجاره خانه نیز بدهد، را دارد؟ اصلا چنین امکانی وجود ندارد، بنابراین حقوق‌ها باید بین 20 تا 50 درصد افزایش پیدا کند تا بخشی از مشکلات بوجود آمده در کشور، جبران شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: