• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3414-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

شهداد زیر لنز دوربین‌ها

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه اخیرا نشستی با مدیرکل پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور در صوص توسعه گردشگری و همچنین فرصت ها و تهدیدهای موجود در عرصه و محوطه منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در این جلسه برای تجهیز  و توسعه پایگاه جهانی لوت در استان کرمان اعتبار مناسبی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه تمامی پایگاه های ثبت جهانی دارای ضوابط و دستورالعملهای خاصی هستند که باید طبق این  ضوابط عمل شود، اظهار کرد: در حال حاضر ارتقاء زیرساخت های ارتباطی شامل ارتباطات رادیویی و اینترنتی در منطقه شفیع آباد بخش شهداد از مهمترین  دستورالعملهای ابلاغی است که باید به فوریت اجرایی شود.

فرخی با اشاره به اینکه فراهم ساختن تجهیزات لازم جهت پایش تصویری از دیگر مسایل مهم و اساسی پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) است، تصریح کرد: خوشبختانه با تهیه این گونه تجهیزات می توان نظارت مستقیم بر محدوده بیابان لوت در استان کرمان داشت و مسایل حفاظتی و امنیتی گردشگران داخلی و خارجی این منطقه را فراهم ساخت.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه بیابان لوت نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران و توسعه گردشگری این استان دارد، افزود: دستیابی به این هدف نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی، نهادهای امنیتی و انتظامی و همچنین بخش خصوصی است.


وی به افزایش نیروی انسانی جهت فعالیت در یگان حفاظت و امور اداری پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) اشاره و تاکید کرد: با تدوین پلان مدیریتی می توان به اهداف مورد نظر این پایگاه در جهت معرفی بیابان لوت و جاذبه های منحصربه فرد آن در راستای جذب گردشگران و افزایش میزان ماندگاری انها در محل اقامتگاه های بوم گردی و غیره رسید.

فرخی با بیان اینکه میراث جهانی بیابان لوت از جاذبه هایی چون کلوت ها، ریگ یلان، نبکاها و همچنین رودخانه شور، منطقه گندم بریان و غیره تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تنوع چشم‌اندازها و ناشناخته بودن این منطقه، شرایط را برای تحقیقات علمی و همچنین گسترش ژئوتوریسم فراهم می‌ کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: