• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

آغاز بکار قرارگاه فرهنگی استان کرمان با حمایت معین های اقتصادی استان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از آغاز بکار قرارگاه فرهنگی استان کرمان با حضور سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، نشست مشترک اعضای قرارگاه فرهنگی استان کرمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، دکتر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دکتر فدایی استاندار کرمان، مهندس رزم حسینی استاندار سابق کرمان، شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل شرکتهای گل‌گهر، ملی مس ایران، بانک رسالت، لاستیک بارز، گهر زمین، جهاد نصر و هواپیمایی ماهان با هدف مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی و تقویت جبهه فرهنگی نیروهای انقلابی برگزار شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گزارشی از جلسات قبلی قرارگاه فرهنگی و اقدامات صورت گرفته برای دعوت و بکارگیری ظرفیت معین های اقتصادی استان کرمان برای حمایت از فعالیتهای قرارگاه فرهنگی استان کرمان ارائه کرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در این نشست گفت: هدف حمایت از متولیان بخش فرهنگی استان کرمان است تا همزمان با کمک به ایجاد و تشکیل زیرساخت‌های مرتبط با بخش فرهنگی، تقویت عرصه فرهنگی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: انجام فعالیت های فرهنگی در حوزه های همانند دانشگاه ها، مراکز حوزوی و مدارس و ارتقای فعالیت های فرهنگی از محورهای کار قرارگاه فرهنگی استان کرمان است.

به گزارش ایسنا؛ سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس نیز به عنوان میزبان جلسه قرارگاه فرهنگی استان کرمان در خصوص اهمیت و توجه به مسائل فرهنگی برای مواجه با آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: همراهی و هماهنگی در استان کرمان برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی صورت گرفته بنده نیز از این حرکت فرهنگی با محوریت نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمان استقبال و حمایت می کنم.

سردار سلیمانی افزود: یکی از کارهای خوب انجام شده توسط مهندس رزم حسینی استاندار سابق کرمان حضور معین های اقتصادی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که با آغاز این حرکت، مأموریت های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد جدید به مسئولیت های معین های اقتصادی استان کرمان اضافه می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز ضمن حمایت از ایجاد قرارگاه فرهنگی در استان کرمان گفت: ظرفیت بودجه های دولت در عرصه های فرهنگی به همراه حمایت های معین های اقتصادی استان کرمان می‌تواند ظرفیت مضاعفی در حوزه تقویت فعالیت های فرهنگی در استان کرمان فراهم کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از دستگاه های دولتی و غیردولتی متولی این حوزه هستند، شورای فرهنگ عمومی با محوریت نماینده ولی فقیه می تواند از همه ظرفیتهای بخش دولتی و خصوصی استفاده نماید و از این رو در سطح استان کرمان فعالیت دارند، تصمیمات مربوط به قرارگاه فرهنگی با همراهی شورای فرهنگ عمومی و هماهنگی با دستگاه دولتی و غیردولتی با محوریت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان می‌تواند سرآغاز تحولات در عرصه فرهنگی این استان باشد.

در این جلسه نیز "شهباز حسن‌‌پور" نماینده مردم سیرجان و بردسیر نیز بر لزوم تقویت موضوعات فرهنگی در استان تاکید کرد.

همچنین بر اساس این گزارش مدیران عامل شرکتهای مذکور که در جلسه قرارگاه فرهنگی حضور داشتند ضمن حمایت از تشکیل قرارگاه آمادگی خود را برای انجام هرگونه همکاری اعلام کردند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: