• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار زرند خواستار بهره‌برداری باند دوم جاده «کرمان – زرند» شد

فرماندار زرند با اشاره به تصادفات در محور »کرمان – زرند»، خواستار اتمام باند دوم این محور و بهره برداری هر چه سریع تر شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حبیب اله خنجری" امروز 10 آذرماه در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان اظهار کرد: یکی از دلایل تصادفات در سطح شهرستان زرند عدم نصب علائم ایمنی و هشداردهنده است.

خنجری با بیان اینکه دومین مشکل در زمینه تست الکل است و خواستار تصمیم گیری استان در این زمینه هستیم در ادامه تصریح کرد: تاکنون هیچ دوربین کنترل سرعتی در شهرستان زرند نصب نشده و قرار است سه دستگاه دوربین در محور «زرند – رفسنجان» نصب شود و ما در محورهای «زرند – راور» و «زرند – کرمان» که ترانزیتی هستند، نیاز به دوربین داریم.

وی بیان کرد: در جاده «کرمان – زرند» تصادفات زیادی رخ می دهد که دو بانده شدن این محور با مشکلاتی مواجه شده و خواستار کار جهادی در اتمام این محور هستیم.

فرماندار زرند در ادامه گفت: زرند پایلوت شهر سالم، روشنایی تجدیدپذر و جامعه ایمن بوده که توفیقاتی در این زمینه حاصل شده است.

وی افزود: در نیمه اول سال قبل افزایش تصادفات در استان را داشتیم که در نیمه اول امسال 5 درصد کاهش به ویژه در شهرهای شمال استان اتفاق افتاده است.

به گزارش ایسنا، "محمدمهدی بلوردی" مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: سال قبل با بیش از 700 نفر فوتی و 23.4 درصد افزایش رتبه دوم تلفات جاده ای را در استان کرمان داشتیم.

وی عنوان کرد: در 6 ماهه ابتدای امسال 10.8 درصد نسبت به 6 ماهه اول سال 96 کاهش تلفات داشتیم، علی رغم اینکه 22 درصد تردد در استان افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: