• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-1787-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

افتتاح فاز اول هتل پلاسی رابر در اردیبهشت 98

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از افتتاح فاز اول هتل پلاسی شهرستان رابر در اردیبهشت سال 1398 خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در حاشیه سفر به شهرستان رابر در جلسه گروه گردشگری این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر جاده دسترسی و زمین محل احداث هتل پلاسی رابر تسطیح شده و انتظار می رود تا اردیبهشت سال آینده فاز اول این هتل افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه احداث هتل پلاسی رابر، 6 میلیارد تومان تسهیلات مصوب کارگروه استانی را دارد، افزود: با راه اندازی این مرکز اقامتی زمینه برای ورود تورهای گردشگری داخلی و خارجی در منطقه فراهم می شود.

فرخی با بیان اینکه در حال حاضر 30 واحد بوم گردی در شهرستان رابر فعال می باشد، تصریح کرد: 10 پروژه گردشگری با 83 میلیارد تومان اعتبار در راستای توسعه گردشگری شهرستان رابر تعریف شده است که با احداث و تکمیل پروژه های مذکور این شهرستان به قطب گردشگری منطقه تبدیل خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه از فعالیت حدود 500 صنعتگر صنایع دستی در شهرستان رابر خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد کمی از این افراد تحت پوشش بیمه هستند که انتظار می رود سایر هنرمندان این شهرستان نیز برای بهره مندی از مزایای بیمه و حقوق بازنشستگی به دفتر نمایندگی این اداره کل در شهرستان رابر مراجعه کنند.

فرخی با تاکید براینکه تداوم روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان رابر نیازمند همکاری و همیاری مردم این منطقه است، افزود:  بدون شک هرگونه مانع تراشی سبب فرار سرمایه ها یا سرمایه گذاران می شود که در نهایت منجر به عدم اشتغالزایی و توسعه منطقه می شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان رابر زمینه برای سرمایه گذاران و توسعه زیرساخت های گردشگری بسیار فراوان است، تصریح کرد: خوشبختانه این شهرستان به دلیل داشتن اقلیم آب و هوایی مناسب و وجود جاذبه های متعدد طبیعی و تاریخی می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی و درآمدهای صنعت گردشگری موفق باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه بخش دولتی و خصوصی تمام توان و تلاش خود را برای توسعه شهرستان رابر به کار گرفته است، خاطرنشان کرد: این اداره کل آماده اعطای تسهیلات به متقاضیان راه اندازی واحدهای بوم گردی و مجتمع های گردشگری است و به کلیه علاقمندان سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در زمینه های متعدد مشاوره های لازم داده می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: