• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مطرح کرد:

پیشنهاد ایجاد دهکده سلامت جنوبشرق در کرمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای نخستین بار در کشور تفاهمنامه ای امضاء کردیم که 20 هکتار زمین در مرکز استان آذربایجان غربی برای ایجاد دهکده سلامت برای بازنشستگان در اختیار قرار بدهد و تعهد کردیم مجموعه رفاهی و تفریحی احداث کنیم و در صورتی که استانداری کرمان آمادگی داشته باشد، مقدمات این تفاهمنامه را نیز به عنوان احداث دهکده سلامت در جنوبشرق کشور به مرکزیت کرمان ایجاد می کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "جمشید تقی زاده" امروز 8 آذرماه در دیدار با استاندار کرمان با بیان اینکه آقای فدایی کارنامه خوب و درخشانی در استان کرمان داشته، خطاب به وی اظهار کرد: پشتوانه مردمی و مدیریتی استان می تواند شما را بسیار کمک کند و صندوق بازنشستگی نیز با تمام وجود در کنار استاندار خواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد: برای نخستین بار در کشور تفاهمنامه ای امضاء کردیم که 20 هکتار زمین در مرکز استان آذربایجان غربی برای ایجاد دهکده سلامت برای بازنشستگان در اختیار قرار بدهد و تعهد کردیم مجموعه رفاهی و تفریحی احداث کنیم و در صورتی که استانداری کرمان آمادگی داشته باشد، مقدمات این تفاهمنامه را نیز به عنوان احداث دهکده سلامت در جنوبشرق کشور به مرکزیت کرمان ایجاد می کنیم که به بازنشستگان خدمات بدهند.

تقی زاده در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: 32 هزار و 700 نفر بیمار صعب العلاج در بین بازنشستگان کشور داریم که 2 هزار نفر مربوط به استان کرمان است و این افراد نیاز به حمایت دارند که کمک ویژه ای از مجلس برای سال 98 درباره این افراد خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: مجلس وجه کمک دولت در بیمه تکمیلی بازنشستگان را حذف کرده که باید این برگردد و بیمه ویژه برای بازنشستگان نیازمند کمک دولت است.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سفرهای بازنشستگان را بیش از دو برابر افزایش دادیم و کار را ادامه خواهیم داد، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات را نیز از 300 هزار نفر در سال به 400 هزار نفر افزایش دادیم و مبلغ تسهیلات نیز افزایش داده شده است.

وی افزود: قصد داریم برای اشتغال خانگی بازنشستگان با فرزندانشان تسهیلات کم بهره بدهیم که تشکل های کانون های بازنشستگی که به زودی مصوب می شود، کار را اجرا می کنند و همه وظایف را به کانون ها تفویض می کنیم.

تقی زاده در ادامه با اشاره به اینکه ما از سرمایه گذاری منع شده ایم و دستور رییس جمهور خروج از بنگاه داری است، گفت: کار واگذاری شرکت ها را در بورس و فرابورس آغاز کرده ایم و عایدات این فروش را در سرمایه گذاری خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: در صورتی که پگاه کرمان طرح توجیه دار ارائه کند، مشکلی در سرمایه گذاری نخواهیم داشت و اینگونه پروژه ها را در اولویت سرمایه گذاری از محل عایدات حاصل از فروش شرکت ها خواهیم گذاشت.

معاون وزیر کار بیان کرد: در پتروشیمی به دلیل اینکه سرمایه گذاری کلان می خواهد، برای ما امکانپذیر نیست. مجمع نمایندگان استان با وزیر جلسه بگذارد و در صورتی که همه صندوق ها برای سرمایه گذاری جمع شوند، ما نیز در کنار آنها خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: