• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس:

جرقه استیضاح وزیر کشاورزی از کجا خورد

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس درباره قیمت خرید تضمینی گندم در سال 98 اظهار کرد: سه چهار جلسه با معاونان وزیر و حتی وزیر صنعت در این زمینه گذاشتیم که رقم اعلام شده مد نظر کشاورزان و ما نبود و منجر به جرقه زدن استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با 33 امضای اعضای کمیسیون کشاورزی شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی بختیاری" امروز 8 آذرماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با تاکید بر ارزیابی شرایط فروش و بازار محصولات کشاورزی اظهار کرد: مشکل کشاورزان بازار و نبود ساماندهی حمل و نقل و توسعه نتیجه کار نیست. باید از وضعیت موجود بهره برداری شده و بازار را درست کنیم.

وی در ادامه درباره قیمت خرید تضمینی گندم در سال 98 افزود: سه چهار جلسه با معاونان وزیر و حتی وزیر صنعت در این زمینه گذاشتیم که رقم اعلام شده مد نظر کشاورزان و ما نبود و منجر به جرقه زدن استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با 33 امضای اعضای کمیسیون کشاورزی شد.

بختیاری تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی قرار است هر ساله براساس تورم پیش بینی و اعلام کند که نرخ اعلامی براساس تورم و قانون همخوانی نداشت و قیمت پایینی است و منتظر هستیم تجدیدنظر شود.

به گزارش ایسنا، "محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز در این جلسه درباره امهال وام های کشاورزان و کاری که دولت باید انجام بدهد، اظهار کرد: تعجب می کنم که بعد از چند سال تجربه برنامه ریزی و مصوبه در کشور، مصوباتی داریم که اشکال دارد و بعد از آن نیز مصوبه مبهم تصویب می شود.

وی با بیان اینکه اینقدر قدرت کارشناسی نداریم که تصمیم درست بگیریم، افزود: حرف تازه ای نداریم که در جلسات بزنیم.

فدایی تصریح کرد: در زمینه امهال وام های کشاورزی مصوبه نخست مربوط به 21 تیر است که ابلاغ نشد و بعد در 6 شهریور مصوبه جدید آمد که آن هم ابلاغ نشده و گفتند ابهام دارد.

در این جلسه مصوب شد طی چهار سال آینده 10 درصد بذر هیبریدی مورد نیاز استان کرمان در مراکز تحقیقاتی دانشگاهی با یک میلیارد تومان اعتبار تولید شود که 500 میلیون تومان آن توسط دولت تامین خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: