• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1387-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

کثرت آثار تاریخی استان کرمان با تعداد گردشگران همخوانی ندارد

استاندار کرمان با تاکید بر وجود 7 هزار اثر تاریخی شناخته شده، 700 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی در استان کرمان، گفت: کثرت این آثار با تعداد گردشگران داخلی و خارجی همخوانی ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد جواد فدایی" در نشست مشترک با 40 نفر از مدیران عملیات تور 12 کشور قاره اروپا و آمریکا در محل هتل پارس کرمان، افزود: با توجه به اینکه استان کرمان پهناورترین و پرجاذبه ترین استان کشور است ولی متاسفانه سهم ناچیزی از در امدهای گردشگری عاید این خطه می شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای 7  هزار اثر تاریخی شناخته شده، 700 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی  است، اظهار کرد: استان کرمان در زمینه  تعداد آثار ثبت جهانی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است اما کثرت این آثار با تعداد گردشگران داخلی و خارجی همخوانی ندارد.

فدایی با اشاره به اینکه کویر لوت که بیش از 80 درصد آن در استان کرمان قرار دارد دارای زیباییهای منحصربفردی است که هر گردشگری را به سوی خود جذب می کند، تصریح کرد: روستا صخره ای میمند، ارگ تاریخی بم، باغ شاهزاده ماهان، محوطه های باستانی جیرفت، خانه حاج آقا علی رفسنجان و ده ها اثر منحصر بفرد دیگر به تنهایی می توانند در برابر سایر جاذبه های تاریخی ایران حرفی برای گفتن داشته باشد.

استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه گردشگری از الویت های کاری مدیران این استان است، گفت: برخی از مشکلات گردشگری استان کرمان جنبه ملی دارد که امیدواریم  بتوانیم با رایزنی و پیگیری، این مشکلات رفع و به توسعه هرچه بیشتر استان در زمینه گردشگری کمک شود.

وی با تقدیر از ابتکار اداره کل میراث فرهنگی استان، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی و دفاتر خدمات مسافرتی کرمان که زمینه حضور 40 نفر از مدیران عملیات تور 12 کشور جهان را در استان کرمان فراهم آوردند، افزود: امیدواریم این اتفاق همچنان استمرار داشته باشد و به عنوان بخش دولتی با آنها همکاری خواهیم داشت.

فدایی بر لزوم حضور و انجام تبلیغات در نمایشگاههای خارج از کشور تاکید کرد و افزود:  بدون شک تبلیغات این چنینی تاثیر زیادی در معرفی استان کرمان خواهد داشت ولی حضور مستقیم گردشگران در محل هر یک از آثار ودیدن انها از نزدیک تاثیرگذاری بیشتری دارد.

وی بر لزوم راه اندازی مراکزی جهت تبلیغات و شناساندن جاذبه های استان کرمان در کشورهای خارجی اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این مراکز و کارگاههای اموزشی می توان به اهداف مورد نظر خود در زمینه تبلیغات و ورود گردشگر به استان موفق شویم.

فدایی با اشاره به اینکه پرواز مستقیم کرمان – استانبول با همکاری دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق به زودی راه اندازی می شود، افزود: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان کرمان بر  
راه اندازی این پرواز  تاکید شد که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی آن باشیم.

وی در پایان به  انجام مراحل صدور ویزا در محل فرودگاه بین المللی کرمان اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: