• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1187-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل خانه هنرمندان استان کرمان هشدار داد:

اگر مدیران بر نظام صنفی هنرمندان تاکید نکنند، با سهم خواهی صنفی مواجه می‌شوند

مدیرعامل خانه هنرمندان استان کرمان گفت: اگر مدیران بر نظام صنفی هنرمندان تاکید نکنند، با سهم خواهی صنفی، مدیریت راضی سازی و فقدان برنامه مواجه خواهند بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "قراری" امروز پنجم آذرماه در نشست "هنر استان کرمان در آینه نقد و نظر" (هم اندیشی هنرمندان، صاحب نظران فرهنگی و مسوولان) اظهار کرد: خانه هنرمندان استان کرمان از سه سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد که برخی از کارها به کندی پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه ما برنامه جامعی برای ارائه داریم، افزود: جامعه صنفی هستیم که حقوق ما در دوران تاریخی از دست رفته و همه از وضعیت موجود گله و نقد داریم و نقد را با آگاهی و متناسب با شرایط کلی اعلام می کنیم.

قراری با هشدار بر اینکه اگر مدیران بر نظام صنفی هنرمندان تاکید نکنند، با سهم خواهی صنفی، مدیریت راضی سازی و فقدان برنامه مواجه خواهند بود بیان کرد: دستگاه های اجرایی برنامه ندارند و می توانند این برنامه را از جامعه صنفی اخذ کنند و به نظام صنفی هنرمندان احترام گذاشته شود و باید مدیران و رسانه ها آگاهی داشته و آحاد جامعه ناظر باشند تا فساد رخ ندهد.

مدیرعامل خانه هنرمندان استان کرمان با اشاره به اینکه حتما می توانیم با برنامه فضا را پیش ببریم، اظهار کرد: منابع می خواهیم و باید هنر حرفه ای و نیمه حرفه ای استان تحقق پیدا کنند و اینکه کار هنرمند در نظام اجتماعی حرفه و مسوولیت تلقی شده و حقوق دریافت کند و دستگاه های اجرایی براساس برنامه منابع اختصاص بدهند.

وی با اشاره به آشفتگی های صنفی عنوان کرد: ما انسان های توانمندی داریم که در جایگاه خود نیستند و باید نهاد صنفی این افراد را پیدا کرده و به تدوین برنامه ملزم شوند و پیش بروند و مدیران به نظام صنفی وقت بدهند تا ایده های خود را تبیین کند.

قراری تصریح کرد: فرهنگ انقلاب باید بین مقطع انقلاب و پیش از آن تفاوت بگذارد و ما 2500 سال استبداد را کنار گذاشتیم تا مردم تکلیف خود را مشخص کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: