• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1087-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مسوول بسیج هنرمندان استان کرمان عنوان کرد:

آیا پازل مدیریت فرهنگی و هنری استان کرمان دارای هماهنگی و توازن مناسب است؟

مسوول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمان گفت: باید با خرد جمعی و همدلی سرعت رسیدن به آرمان ها را افزایش داد و مدیران وظیفه تسهیل گری را به عهده دارند اما آیا پازل مدیریت فرهنگی و هنری استان کرمان دارای هماهنگی و توازن مناسب است؟

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ابوذر حسینی نسب" امروز پنجم آذرماه در نشست "هنر استان کرمان در آینه نقد و نظر" (هم اندیشی هنرمندان، صاحب نظران فرهنگی و مسوولان) اظهار کرد: ملت ما شایسته بهترین هاست و ایران از نظر مادی و معنوی کشوری غنی و پر ظرفیت است و "ما می توانیم" را امام خمینی(ره) به ما آموخت و مقام معظم رهبری این مسیر را پرورش داد.

حسینی نسب با بیان اینکه وضعیت امروز ما مطلوب نیست و سئوال این است آیا خانواده، دستگاه های دولتی و ... نماد عینی ارزش های انقلاب اسلامی هستند؟ تصریح کرد: جای کار بسیاری وجود دارد که باید با خرد جمعی و همدلی سرعت رسیدن به آرمان ها را افزایش داد و مدیران وظیفه تسهیل گری را به عهده دارند اما آیا پازل مدیریت فرهنگی و هنری استان کرمان دارای هماهنگی و توازن مناسب است؟

وی بیان کرد: به دنبال پاسخی برای این سئوالات و یافتن الگویی مناسب برای ورود به چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی هستیم و همه را به همدلی و همزبانی مضاعف و در کنار هم بودن دعوت می کنم.

مسوول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمان اظهار کرد: انقلاب اسلامی انقلابی اصیل در جهان است و مردم ما شایسته بهترین ها هستند.

به گزارش ایسنا، در این نشست هنرمندان نظرات و دغدغه های خود را بیان کردند و اعلام شد نبود مدیریت سیستماتیک هنری از ضعف های مدیریت هنری در کشور است و جزیره ای عمل کردن، موازی کاری و چندگانگی در نهادهای متولی فرهنگی داریم.

نبود زیرساخت ها و سرمایه گذاری کافی در حوزه فرهنگ و هنر استان، انفعال و نا امیدی در بین نخبگان و پیشکسوتان هنری و خانه نشین هنرمندان پیشکسوت، نبود الگوی اقتصادی مشخص برای رشد اقتصادی هنر، تمرکز و توجه زیاد به سیاست های ستاد مرکزی و اینکه استان جرات سیاست گذاری کلان را ندارد، از دیگر چالش های عنوان شده بود.

نبود ارتباط مستمر مدیران فرهنگی با هنرمندان و صاحبان فرهنگ، نبود سند توسعه استراتژیک هنر استان، ناشناخته بودن ظرفیت های هنری استان در بین مردم و ... از جمله ضعف ها و مشکلات حوزه هنر و فرهنگ استان کرمان اعلام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: