• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان خبر داد:

7 آذرماه؛ برگزاری همایش ملی نظام فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ در کرمان

رییس جهادانشگاهی استان کرمان و دبیر اجرایی همایش ملی نظام فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ اظهار کرد: در روز چهارشنبه 7 آذرماه ساعت 8 صبح این همایش با حضور مهمان ملی و استانی در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح و در پایان روز چهارشنبه 7 آذرماه نیز مراسم اختتامیه را خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"رضا کامیاب‌مقدس" پیش از ظهر امروز پنجم آذرماه در نشست خبری همایش ملی نظام فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ، این همایش را یک اقدام فرهنگی کلان در سطح ملی دانست و بیان کرد: این همایش به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان و با همکاری  جهاددانشگاهی استان کرمان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های سراسر استان، موسسه صدرا، موسسه انقلاب اسلامی، مرکز حفظ  و نشر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و تعدادی از دانشگاه‌های بزرگ کشور و استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شهید باهنر کرمان یکی از دانشگاه های بزرگ کشور به حساب می آید، ادامه داد: با توجه به اینکه فرهنگ از مهمترین مسایل روز کشور است لذا پرداخت به مقوله فرهنگ در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.

دبیر اجرایی همایش ملی نظام فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ با بیان این مطلب که حوزه‌های علمیه، علما و طلاب در کنار نخبگان در این همایش همکاری داشتند، تصریح کرد: بعد از باز شدن سایت همایش تا 7 آبان ماه فرصت ارسال مقالات بود که 170 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال و از این تعداد 80 مقاله برگزیده شد که 25 مقاله در روز همایش به صورت سخنرانی و تعدادی نیز به صورت پوستر ارایه خواهند شد.

وی به زمان برگزاری همایش اشاره کرد و اظهار کرد: در روز چهارشنبه 7 آذرماه ساعت 8 صبح این همایش با حضور مهمان ملی و استانی در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر افتتاح و در پایان روز چهارشنبه 7 آذرماه اختتامیه را خواهیم داشت.

کامیاب‌مقدس مناسبت فرهنگ با سیاست؛ اقتصاد، امنیت و فناوری؛ پدیده های نوظهور و فرهنگ؛ وظایف و حدود نظام اسلامی در عرصه فرهنگی؛ عناصر پیشران در فرهنگ؛ تهاجم فرهنگی؛ بنیادها و مبانی فرهنگ؛ مدیریت فرهنگ و چیستی و قلمرو فرهنگ از محورهای این همایش برشمرد.

وی با بیان این مطلب که جنبه‌های کاربردی مسایل فرهنگی در این همایش مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های مختلف نیاز به پیوست سند فرهنگی دارد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان این مطلب که در این همایش به جنبه‌های کاربردی از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار کرد: کتاب چکیده مقالات همایش تهیه و در روز همایش تقدیم فرهنگ دوستان و مهمانان همایش خواهد شد.

وی افزود: نشست فرهنگی در تابستان گذشته به جنبه‌های مدیریت فرهنگی از دیدگاه آیت الله خامنه ای پرداخته شد، همچنین کارگاه آموزشی برای فعالین و تشکل‌های فرهنگی دانشگاه شهید باهنر و پیش همایش منشور فرهنگی انقلاب اسلامی از جمله پیش همایش های این همایش بودند.

کامیاب‌مقدس با اشاره به اینکه فردا نشست ادبیات در فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری در دانشگاه باهنر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برای برگزاری این همایش در وهله اول ساده زیستی و با حداقل مسایل مالی و با بهره گیری از امکانات موجود استان استفاده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: