• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-384-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان کرمان:

٤٠٠٠ فرصت شغلي استان در سال گذشته خالي ماند

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان عنوان کرد: ورودی بازار کار استان سالانه 35 هزار و 500 نفر است که در سال جاری از این تعداد کمتر از 500 نفر در دستگاه های دولتی استان جذب شده اند و مابقی باید در بخش غیر دولتی مشعول به کار شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، "رضا اسماعیلی"عصر امروز سوم آذرماه در آئین اختتامیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال از مهمترین اهداف دانشگاه هاست.

وی با اشاره به ماموریت دانشگاه های جامع علمی کاربردی عنوان کرد: مهمترین ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره وری نیروی کار است.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: ورودی بازار کار استان سالانه 35 هزار و 500 نفر است که در سال جاری از این تعداد کمتر از 500 نفر در دستگاه های دولتی استان جذب شده اند و مابقی باید در بخش غیر دولتی مشغول به کار شوند.

وی بیان کرد: براساس پژوهشی که روی یک هزار و 600 دانشجویی که در ترم آخر مشغول به تحصیل بودند، فقط 25 درصد آنها تمایل به کارآفرینی داشتند و مابقی در بخش های خوداشتغالی و مزدبگیری تمایل داشتند مشغول به کار شوند.

وی بازار کار را یک بازار پر رقابت دانست و عنوان کرد: در سال گذشته 4 هزار فرصت شغلی برای افراد متخصص و پایین ترین سطح در استان داشتیم که کسی آنها را تصاحب نکرد.

اسماعیلی در پایان بر لزوم مهارت آموزی تاکید کرد و افزود: در سال گذشته 36 هزار فرصت شغلی ایجاد شد که از این تعداد 16 هزار نفر در بخش مشاغل خرد و خانگی مشغول شده اند.

به گزارش ایسنا، دکتر "محسن شمسی" سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان نیز در این آئین گفت: جایگاه آموزش های کاربردی و مهارتی غیر قابل چشم پوشی است.

وی بر لزوم توسعه مهارت آموزی تاکید کرد و افزود: باید آموزش های مهارتی در راستای رفع نیازهای جامعه و بی نیازی ما به خارج از کشور حرکت کنند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان عنوان کرد: نمایشگاه اشتعال و توسعه کارآفرینی با هدف شناسایی توانایی ها و ارتقای توانایی های عملی جامعه برپا شد.رییس مرکز رشد دانشگاه شهید باهنر کرمان به تبیین ابعاد مختلف اقتصاد دانش بنیاد پرداخت و بیان کرد: بهره وری در اقتصاد دانش بنیاد خود به خود بالا می رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: