• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اعلام کرد:

وجود 250 میلیون کودک کار سالانه در جهان

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس بیان کرد: متاسفانه سالانه 250 میلیون نفر در دنیا کودک کار داریم که در سنین مختلف قرار گرفته اند و کارهای سبک، سنگین و کارهایی که متناسب با سن آنها نیست انجام می دهند که باعث آسیب های اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی و فرهنگی برای آنها می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "احمد انارکی محمدی" در مراسم افتتاحیه موسسه خیریه مهرانه قلب سفید در رفسنجان اظهار کرد: از تلاش های خانم حسینی رییس هیات مدیره مهرانه قلب سفید قدردانی می کنم که طی تلاش چندین ساله این قدم بزرگ در رفسنجان را نیز برداشتند و امیدواریم با راه اندازی این خیریه به کودکان کاری که در جامعه آسیب دیده اند و به دلایل مختلف این اتفاق برای آنها افتاده است بتوانیم کمک کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه 250 میلیون نفر سالانه در دنیا کودک کار داریم که در سنین مختلف قرار گرفته اند و کارهای سبک، سنگین و کارهایی که متناسب با سن آنها نیست انجام می دهند که باعث آسیب های اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی و فرهنگی برای آنها می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ادامه داد: از این تعداد 120 میلیون نفر در سال مستقیما وارد کار می شوند، کاری که به هر نوعی بهره کشی اقتصادی، جنسی، اخلاقی و ... است.

انارکی محمدی افزود: یکی از آسیب های انقلاب صنعتی در سده نوزده میلادی این بود که دستگاه هایی ساخته بودند که بزرگسالان نمی توانستند استفاده کنند و کودکان مجبور به کار با دستگاه های ریسندگی بودند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: یکی از مصوباتی که پس از 10 سال در مرداد امسال در مجلس تصویب شد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بود که ماده 15 آن مربوط به کودکان کار است که کسانی که از کودکان بهره کشی کنند مجازات می شوند و تا شش ماه حبس برای آنها دیده شده است.

وی در پایان با تأکید بر لزوم توانمندسازی خانواده های کودکان کار، گفت: خانواده های بسیاری از این کودکان آبرومند بوده اند که به دلایل مختلف و مشکلاتی که در جامعه داریم آنها به خیابان ها کشیده شده اند که امیدوارم رفسنجان اولین شهرستانی باشد که کودک کار نداشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: