• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-487-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

گردهمایی سالانه خودروهای کمپر در استان کرمان برگزار شد

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از برگزاری گردهمایی خودروهای کمپر(مسافرتی) با حضور300 خودرو در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی سیاوشی" با اشاره به اینکه برای اولین بار طیف های مختلف گردشگران ایرانی در قالب 300 خودرو کمپر(مسافرتی) در استان کرمان گردهم آمدند، اظهار کرد: در پایان این گردهمایی گردشگران حرفه ای با یکدیگر به تبادل نظر و به ارائه پیشنهادات در خصوص معرفی جاذبه های استان کرمان و جذب گردشگران خارجی به سوی این استان پرداختند.

وی افزود: با توجه به اینکه هزینه های سفر در ایران افزایش یافته و سفرهای جاده ای به نسبت دیگر سفرها از هزینه کمتری برخوردار هستند، بنابراین با برگزاری این گونه همایش ها فرهنگ ترویج سفرهای جاده ای در بین مردم ایران افزایش خواهد یافت.

سیاوشی با بیان اینکه در سفرهای جاده ای اکثر روستاها و مناطق گردشگری مورد بازدید قرار می گیرند، تصریح کرد: با دیده شدن این روستاها بالطبع رونق اقتصادی نیز به این مناطق باز می گردد.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم گردشگران حرفه ای شناسایی و معرفی جاذبه های گردشگری کشور ایران به دیگر هموطنان است، گفت: مردم ایران اول باید جاذبه های کشور خود را بشناسند .

سیاوشی ادامه داد: با توجه به اینکه کویر شهداد از سوی هیات پرشین کمپر یکی از جاذبه های بکر و منحصر بفرد ایران شناخته شده است بنابراین برای اولین بار گردهمایی 300 خودرو کمپر با حضور گردشگران حرفه ای سراسر ایران در استان کرمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه گردهمایی خودروهای کمپر در هرسال یکبار در یکی از نقاط کشور برگزار می شود، افزود: امسال این گردهمایی با حضور کمپر سواران، گردشگران کوله ای، دوچرخه سواران، حامیان محیط زیست و تعدادی دیگر از گردشگران در کرمان برگزار گردید.

سیاوشی با اشاره به اینکه این گردشگران از بازار بزرگ، مجموعه گنجعلیخان، گنبد جبلیه و دیگر آثار تاریخی شهر کرمان بازدید کرده اند، افزود: بازدید از باغ شاهزاده ماهان، بیابان لوت شهداد، ارگ راین و غیره از دیگر برنامه های سفر این گروه در استان کرمان بوده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در ادامه در خصوص خودروهای کمپر خاطرنشان کرد: خودروهای کمپر در واقع خودروهای مسافرتی هستند که برای گردشگری ساخته شده‌اند و در این خودروها مانند یک خانه مسکونی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و امکان استراحت برای گردشگران وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: