• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

پیگیری انتقال مالکیت سهام عدالت مددجویان کمیته امداد طی یک ماه آینده

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیگیری می کنیم که انتقال مالکیت سهام عدالت مددجویان به کمیته امداد حل و نخستین مورد از استان کرمان آغاز شود که این انتقال مالکیت در شرایط کنونی بزرگ ترین کمک به خانواده مددجویان است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز اول آذرماه در دیدار رییس کمیته امداد کشور با استاندار کرمان اظهار کرد: دولت موظف بوده بعد از 10 سال و در سال 95 سود سهام عدالت را به مردم واگذار کند که این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: بعضی از افراد مشمول سهام عدالت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان معسر بوده اند که 50 درصد به آنها تخفیف داده شد و نظر ما این است با توجه به اینکه 10 سال مربوط به این افراد تمام شده و باید سهام از سال قبل آزاد و به این افراد داده می شد، این اقدام صورت بگیرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: حدود 5 میلیون نفر در کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند که باید سهام را دریافت کنند و با توجه به تغییرات نرخ ارز، ارزش هر برگ سهام از یک و نیم میلیون به دو نیم تا سه میلیون تومان افزایش پیدا کرده و یک خانواده پنج نفره دارنده مالکیت 15 میلیون تومان ارزش ملکی است که باید منتقل شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: در این شرایط سخت و وضعیت اقتصادی پرداخت این سهام کار بزرگی است و کمیته امداد می تواند متولی سهام مددجویان باشد و شروع کار واگذاری از این نهاد صورت بگیرد و ما در کمیسیون اقتصادی و با حضور وزیر اقتصاد و رییس کمیته امداد طی یک ماه آینده قدمات آزادسازی سهام افراد تحت پوشش کمیته امداد را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: پیگیری می کنیم که انتقال مالکیت سهام عدالت مددجویان به کمیته امداد حل و نخستین مورد از استان کرمان آغاز شود که این انتقال مالکیت در شرایط کنونی بزرگ ترین کمک به خانواده مددجویان است ضمن اینکه در ابلاغیه مقام معظم رهبری نیز آمده که مردم از عایدی سهام عدالت استفاده کنند.

پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور به دولت پیشنهاد دادیم اعدادی را برای کارمندان، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و ... در نظر بگیرد و برای اعطای سبد حمایتی طرح هایی داریم.

وی بیان کرد: علی رغم تلاش امریکا، ما در 7 ماهه امسال نفت را به فروش رساندیم و کار سرعت گرفت و ممکن است در ماه های آینده کاهش داشته باشد که در بدبینانه ترین حالت 25 میلیارد دلار درآمد خالص دولت خواهد بود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت 13 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و دارو نیاز خواهد داشت و مابقی را باید به بازار بیاورد که منابع این پیشنهادات برای افزایش حقوق و سبد حمایتی از این محل می تواند تامین شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: