• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-2785-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

فقط کاری را انجام می دهم که به نفع جامعه و نظام باشد

استاندار کرمان با اشاره به اصل اول مدیریت خود برای استانداری کرمان اظهار کرد: اصالت استقلال یکی از برنامه های بنده است. دلیل منطقی و عقلی برای توجیه کارها خواهم داشت. کسی انتظار انجام کار بدون توجیه را از بنده نداشته باشند. کاری را فقط انجام می دهم که قانع شوم و به نفع جامعه و نظام باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
دکتر "محمدجواد فدایی" عصر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار کرمان ضمن حسن نظر هیات دولت برای انتخاب خود به عنوان استاندار جدید کرمان اظهار کرد: صمیمانه از زحمات مهندس رزم حسینی به واسطه خدمات گسترده خود در استان کرمان تشکر ویژه ای را دارم.

وی با اشاره به 5.5 ماه سرپرستی خود در استانداری کرمان اظهار کرد: باید به کمک هم بتوانیم استان کرمان را به نقظه مطلوب برسانیم. بنده خیلی خوشحال میشدم اگر این مسئولیت به عهده فرد دیگری گذاشته می شد. هم اکنون یک واجب عینی برای بنده برای استانداری کرمان شده است و از این پس از نیز تمام وقت، انرژی، تجربه و امکانات خودنم را به کار گیرم تا بتوانم به نحو احسنت این مسئولیت را انجام دهم.

استاندار کرمان با اشاره به اصل اول مدیریت خود برای استانداری کرمان اظهار کرد: اصالت استقلال یکی از برنامه های بنده است. دلیل منطقی و عقلی برای توجیه کارها خواهم داشت. کسی انتظار انجام کار بدون توجیه را از بنده نداشته باشند. کاری را فقط انجام می دهم که قانع شوم و به نفع جامعه و نظام باشد.

فدایی با اشاره به اینکه اگر استدلال را کنار بگذاریم «فریب و نیرنگ» و «زور و فشار» جای آن را خواهد گرفت پس باید عادت کنیم با منطق و استدلال کارها را انجام دهیم ادامه داد: اصل دوم مدیریت بنده بر ضرورت پاسخگویی است. باید در قبال کارهای خود پاسخگو باشیم. در مقابل وجدان، مردم و پیشگاه خداوند بزرگ باید پاسخگوی کارهای خود باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید ابزار هر کاری را از ابتدا مشخص کنیم ادامه داد: ابزاری که باید در استان کرمان از آن نهایت استفاده را کنیم، سیستم اداری است. اگر می خواهیم توسعه داشته و ایین نامه را به درستی اجرا و رضایت مردم را جلب کنیم،  نیاز به یک سیستم اداری قوی داریم و باید ابتدا در استان کرمان تکلیف این سیستم را مشخص کنیم.

فدایی با بیان اینکه در سیستم اداری باید توجه کنیم که کارها با کارشناسی درست انجام شود و بنیه کارشناسی ادارات قوی شود اظهار کرد: باید مدیریت ما به کارشناسی توجه ویژه ای داشته باشند و از سوی دیگر نیز کارکنان باید به قوانین و مقررات مسلط باشند. متاسفانه شاهد هستیم سیستم های ما به قوانیین تسلط ندارند و همین امر سبب نارضایتی مردم می شود.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید برخورد با مراجعین در هر دستگاه اداری یکسان باشد افزود: دستگاه های اجرایی ما سریع و چابک نیستند و شاهد هستیم کارها با صلابت انجام نمی شود و از مدیران تقتاضا داریم که به این موضوعات توجه ویژه ای داشته باشند.

فدایی با بیان اینکه کندی و تاخیر در کارها یکی از مشکلات سیستم اداری ماست افزود: اگر کارمندی و مدیری که می تواند کاری را امروز انجام دهد، با سهل انگاری این کار را به فردا موکول کند به نظام خیانت کرده و دریافت حقوق آن غیرشرعی است. متاسفانه شاهد هستیم در برخی ادارات کارها را جدی نمی گیرند و برخی کارکنان خود را متعهد به اجرای برخی دستورها و کارها نمی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: