• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-2585-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رزم‌حسینی در مراسم معارفه استاندار جدید کرمان:

به جرم چه گناهی، برای من این همه شایعه درست کردید؟/تشکر از رییس جمهور برای پیشنهاد 2 وزارت به بنده

استاندار سابق کرمان با اشاره به شایعات ماه های اخیر مطرح شده در فضای مجازی بر علیه خود اظهار کرد: خیلی از افراد از بنده خواستند که برای کرمان و کرمانی ها بمانم. حال سوالم از عده ای این است که چه گناهی برای کرمانی ها کردم و جای چه کسی را گرفته بودم و تنگ کرده بودم که این همه شایعه و حرف و حدیث را برای من درآوردید؟

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"علیرضا رزم حسینی" در مراسم معارفه استاندار جدید کرمان با تاکید بر اینکه به عنوان یک شهروند کرمانی، افتخار می کنم که امروز بار دیگر در جمع کرمانی ها حضور دارم اظهار کرد: خدا را شاکر هستم که توانستم در حد بضاعت خود و با کمک همکارانم در سراسر استان کرمان، قدمی کوچک در راه توسعه استان کرمان بردارم.

وی با تشریح راهبردهای امنیتی، اجتماعی و اقتصادی استانداری کرمان در زمان سکانداری خود اظهار کرد: در اسفندماه سال 94، شاهد هم زمان برگزاری سه مراسم چهارشنبه سوری، عزاداری در منزل سردار سلیمانی و بحث کنسرت علیرضا قربانی در شهر کرمان بودیم. شورای تامین استان کرمان در این زمینه تشکیل شد که عده ای خواستار تعطیلی این کنسرت بودند اما بنده در جلسه خواستار برگزاری هر سه مراسم با مسئولیت خودم شدم و افتخار می کنم که هیچ مراسم فرهنگی و کنسرتی در استان کرمان را تعطیل و لغو نکردم.

رزم حسینی با بیان اینکه درایت، تدبیر و قاطعیت راهبرد امنیتی شورای تامین استان کرمان در این مدت بوده است به خاطره دیگری از جلسات شورای تامین اشاره کرد و گفت: شورای اصلاح طلبان و دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان استان از دکتر مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی برای حضور در استان کرمان دعوت کردند. مدتی پیش از این در شهرهای شیراز و مشهد شاهد اتفاقات ناخوشایندی برای ایشان بودیم که سبب شده بود حساسیت نسبت به این موضوع افزایش پیدا کند و شبکه های بیگانه نیز بر روی این موضوع تمرکز کرده بودند. شورای تامین برای سفر ایشان به کرمان تشکیل شد. در جلسه اول تصویب کردیم ایشان به کرمان سفر کنند. اما روز بعد عده ای از اعضا خواستار برگزاری جلسه فوق العاده و مخالف حضور ایشان در کرمان را شدند. در جلسه فوق العاده که بیش از سه ساعت نیز بطول کشید مسئولیت برگزاری این جلسه را پذیرفتم و خوشبختانه این مراسم در دانشگاه شهید باهنر کرمان بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شد به طوری که اقای مطهری در برگشت خود به ما گفت که شما از چه دار و دسته ای هستید که هیچگونه مشکلی پیش نیامد و به ایشان اعلام کردیم که هیچ دارو دسته و گروهی نداریم. ما بچه های جبهه و جنگ هستیم و ایشان نیز در برگشت خود در توییتی از شورای تامین استان و دادستانی کرمان تشکر کردند.

استاندار سابق کرمان به خاطره سوم خود از جلسات شورای تامین اشاره کرد و گفت: در اعتراضات دیماه سال گذشته، عده ای در شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان فراخوان حضور مردم را داده بودند. روز این واقعه به میدان کوثر شهر کرمان آمدیم و دیدیم عده زیادی در میدان حضور دادند و شعار می دهند. به فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان اعلام کردم که این افراد فرزندان ما هستند. شما اگر هم سنگ بخورید، حق ندارید به مردم معترض شوید. حق تعرض را ندارید. هر شب شورای تامین را در میدان کوثر در شهرداری منطقه 2 برگزار کردیم و همین صعه صدر ما باعث شد که در جلسه شورای امنیت ملی، از نوع اقدام استان کرمان تقدیر و تشکر کنند و حتی پس از 24 ساعت عده ای را که بازداشت کردیم با لطف رییس کل دادگستری استان کرمان آزاد کردیم.

رزم حسینی با تشکر از دکتر حسن روحانی رییس جمهور اظهار کرد: ایشان همواره نسبت به بنده لطف داشتند. ایشان به بنده 2 پست وزارت صنعت و معدن و راه شهرسازی را پیشنهاد کردند که من پس از استخاره، این پست ها را قبول نکردم.

وی در ادامه با تشکر از دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور تصریح کرد: در ابتدا باید از ایشان تشکر می کنم که استاندار بومی برای کرمان انتخاب کردند. ایشان به بنده استانداری های تهران، اصفهان و خراسان رضوی را به بنده پیشنهاد کردند که به ایشان اعلام کردم فعلا نمی توانم به دلیل مشکلات خانواده ام این سمت را قبول کنم.

رزم حسینی با تشکر از حمایت های دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور از استان کرمان و پروژه های متعدد و بزرگ اجرا شده در استان اظهار کرد: باید در اینجا از بزرگان اصلاح طلب و اصول گرای ملی کرمانی یعنی، مرحوم آِیت االله هاشمی رفسنجانی و موحدی کرمانی تشکر ویژه داشته باشم و بنده همواره از هر دو نفر برای توسعه استان کرمان مشورت می گرفتم و این دو عزیز نیز دلسوزانه به بنده کمک و مشورت می دادند.

استاندار سابق کرمان با عذرخواهی و پوزش از کسانی که از وی رنجیده خاطر شده اند، با اشاره به شایعات ماه های اخیر مطرح شده در فضای مجازی بر علیه خود اظهار کرد: خیلی از افراد از بنده خواستند که برای کرمان و کرمانی ها بمانم. حال سوالم از عده ای این است که چه گناهی برای کرمانی ها کردم و جای چه کسی را گرفته بودم و تنگ کرده بودم که این همه شایعه و حرف و حدیث را برای من درآوردید؟

وی با خواند شعر «هرآنکه خدا را، ستایش می برد/خدا را، به نامی صدا می برد/یکی نام الله و رب را می برد/ یکی نام یزدان و ایزد را برد/یکی، کارناکرد را، آبرو می برد/یکی هم؛ گنه کرده را، آبرو می خرید/ کدام را خدا به اعماق آتش برد/گمانم کسی را که کفر کرده و آبرو می برد» افزود: به عنوان استاندار سابق و استاندار دولت اسلامی از شورای تامین استان می خواهم که منشا این شایعات را پیگیری کنند. بحث شخصی نیست. زیرا اعتقاد دارم با این شایعات اعتماد مردم را می سوزانیم. اگر امروز رسیدگیی نکنیم شتری است که در خونه همه مسئولین روزی خواهد خوابید و انتظار بنده به عنوان یک شهروند این است که رسیدگی ویژه ای در راستا داشته باشند.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود، به عنوان آخرین گفت و گوی خود با مردم کرمان؛ به موضوع حضور معین های اقتصادی در دوران سکانداری خود در استانداری کرمان اشاره و کرد و گفت: حضور معین های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان کار خدا بود. خدا بود که به دل آنها انداخت تا برای برای توسعه به استان کرمان بیایند. در یکی از جلسات خود با معین های اقتصادی اعلام کرد که حاضر هستم این معین ها را کول کنم تا به استان کرمان بیایند و خوشبختانه این بنگاه های بزرگ اقتصادی این ندا را لبیک گفتند و در استان حضور پیدا کردند و حال نیز از مدیران استانی خواهش دارم نگذاریم این معین ها رنجیده خاطر شوند و انها را دلگرم کنیم تا بتوانند به مردم نجیب استان کرمان خدمت کنند.

استاندار سابق کرمان به انتخاب دکتر فدایی به عنوان استاندار جدید کرمان نیز اشاره کرد و گفت: روزی که از ایشان خواهش کردم برای معاونت توسعه به استانداری کرمان بیایند، ایشان را می شناختم. ایشان فردی متدین، پاکدست و نجیب است. برای ایشان ارزوی موفقیت دارم اما خواهش دارم که فعالان سیاسی انتطاراتشان را از ایشان تنظیم کنند. زیرا استاندار دستش بسته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: