• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3087-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان خبر داد:

میزبانی کرمان از فعالان گردشگری 12 کشور جهان

نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان از میزبانی این استان از فعالان گردشگری 12 کشور جهان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مسعود دهقانی" با اشاره به اینکه به دعوت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان 40 نفر از فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری 12 کشور جهان به استان کرمان سفر می کنند، اظهار کرد: تمامی میهمانان از تاریخ اوایل آذرماه سال جاری به مدت 2 روز از بیشتر جاذبه های تاریخی و گردشگری استان کرمان بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر مدعوین از کشورهای آمریکای شمالی و اروپا شامل آلمان، هلند، فرانسه، اتریش، مکزیک، روسیه ، برزیل و غیره هستند، افزود: بدون شک با حضور فعالان گردشگری کشورهای مختلف جهان در استان کرمان و آشنایی با آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این خطه زمینه برای ورود گردشگران خارجی بیشتری فراهم می گردد.

دهقانی با تاکید بر اینکه در پایان سفر دو روزه مدیران تورهای 12 کشور جهان به استان کرمان نشست های تخصصی برگزار می شود، عنوان کرد: در این نشست ها مدیران استان کرمان و مدیران تورهای گردشگری کشورهای اروپایی و امریکای شمالی به ارائه  نقطه نظرات و پیشنهادات خود با هدف افزایش سطح تعاملات فی مابین خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای 7 هزار اثر تاریخی شناخته شده، 700 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی است، خاطرنشان کرد: باید با همکاری بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری، زمینه برای حضور گردشگران خارجی از نقاط مختلف جهان فراهم گردد.

نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر استان کرمان سهم چندانی از گردشگران خارجی بسیاری از کشورهای دنیا ندارد، تصریح کرد: نبود تبلیغات مناسب و عدم حضور مستمر در نمایشگاه های بین المللی گردشگری در سطح جهان از دلایل ناشناخته ماندن استان کرمان است.

وی با تاکید براینکه صنعت گردشگری از صنایع ارزآور کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: با توسعه صنعت گردشگری می توان بسیاری از مسایل و مشکلات کشور به ویژه در حوزه اشتغال را مرتفع کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: