• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مسئول طرح پایش وقایع حیاتی اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان:

افزایش 99.7 درصدی ثبت ولادت‌ها در استان کرمان

مسئول طرح پایش وقایع حیاتی اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان گفت: در استان کرمان تا سال 1385 تنها  3 درصد ولادت‌ها ثبت می‌شد که در حال حاضر ثبت ولادت‌ها به رقم 99.7 درصد افزایش یافته که امیدواریم این عدد به 100 درصد برسد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، فرشته زمانی ظهر امروز 29 آبان ماه در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: اگر والدین بعد از گذشت 15 روز از مهلت قانونی برای ثبت تولد فرزند خود به ثبت‌احوال مراجعه کنند برای فرزندشان شناسنامه صادر نمی‌شود و تا یکسال دیگر فرزندشان بدون شناسنامه است.

وی با اشاره به مهلت قانونی 15 روزه برای ثبت تولد و 10 روزه ثبت برای فوت، افزود: اگر بعد از  مهلت یادشده مراجعه شود مشکلات عدیده‌ای به وجود می‌آید.

مسئول طرح پایش وقایع حیاتی اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان ادامه داد: در روستاها، اطلاع‌رسانی در مورد مهلت قانونی ثبت تولد و وفات انجام نشده است بنابراین بخشداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی در این خصوص همکاری کنند.

زمانی عنوان کرد: در استان کرمان تا سال 1385 تنها  3 درصد ولادت‌ها ثبت می‌شد که در حال حاضر ثبت ولادت‌ها به رقم 99.7 درصد افزایش یافته که امیدواریم این عدد به 100 درصد برسد همچنین ثبت وفات در استان کرمان هم 99.5  درصد صورت گرفته است.

مسئول طرح پایش وقایع حیاتی اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان همچنین تصریح کرد: بهترین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند در استان کرمان در شهرستان‌های جنوب استان به ویژه شهرستان منوجان است که در این شهرستان 92 درصد مردم کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: