• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معین منطقه 6 ثبت‌احوال استان کرمان خبر داد:

صدور بیش از یک میلیون و600 هزارکارت ملی هوشمند در استان کرمان

معین منطقه 6 اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان گفت: از ابتدای اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند تا پایان شهریور امسال یک میلیون و 602 هزار و 679 فقره کارت ملی هوشمند در این استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مریم پژوهش ظهر امروز 29 آبان ماه در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: طرح صدور کارت ملی هوشمند از سال 1391 آغاز شده است و تا کنون 72 درصد جمعیت استان کرمان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: کارگروه پایش هویتی در استان کرمان زیر نظر ثبت‌احوال با هدف ارائه خدمات هویتی و صدور کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه به مردم راه‌اندازی شده است.

معین منطقه 6 اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان افزود: امسال باید 700 هزار کارت ملی هوشمند و 500 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شود.

پژوهش به برخی از مزایای کارت هوشمند ملی اشاره و بیان کرد: خدمات بانکی، دریافت یارانه، خدمات دانشگاهی، امضای دیجیتال، خدمات سلامت، انتخابات الکترونیک، شناسایی و ... از جمله مزایای این کارت است.

معین منطقه 6 ثبت‌احوال استان کرمان یادآور شد: میز خدمت خانه به خانه جهت ارائه خدمات هویتی در روستاها و بخش‌های استان راه‌اندازی شده و از دهیاری‌ها و اعضای شورای اسلامی روستاها نیز در این راستا کمک می‌خواهیم.

پژوهش تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که همه مردم این خدمات را دریافت و از مزایای آن بهره‌مند شوند و در روستاها کسی نباشد که فاقد کارت ملی هوشمند یا شناسنامه مکانیزه باشد.

معین منطقه 6 اداره کل ثبت‌احوال استان کرمان در خصوص صدور شناسنامه مکانیزه در استان کرمان نیز گفت: تاکنون مجموع شناسنامه‌های صادر شده در این استان یک میلیون و 425 هزار و 566 مورد در قالب 42 درصد از جمعیت استان کرمان است و 58 درصد از مردم هنوز این شناسنامه مکانیزه را دریافت نکردند.

به گفته وی در شهرستان رفسنجان 130 هزار شناسنامه مکانیزه باید صادر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: