• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-4484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان با تاکید بر پیگیری مصوبات:

باید به امضاها متعهد بود/ در صورت بی توجهی، تکلیف را مشخص می کنم

استاندار کرمان گفت: بنده مصوبات و صورتجلسات را پیگیری می کنم زیرا براین اساس داریم توسعه استان را برنامه ریزی می کنیم. اگر دستگاهی قانع نشده که می شود کاری را انجام داد، چیزی نوشته نشده اما زمانی نوشته می شود باید کار کرده، جدی و به امضاء متعهد باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، "محمدجواد فدایی" امروز 27 آبان ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: تا زمانی که رتبه فضای کسب و کار کشور ما 124 باشد، صحبت کردن از جذب سرمایه گذاری خارجی بیهوده است زیرا 123 جای دیگر بهتر از ما برای سرمایه گذاری وجود دارد.

وی افزود: تا زمانی که این وضعیت درست نشود، حرف ها بی نتیجه است و حتی برخی از کشورهای همجوار ما رتبه 10 را در فضای کسب و کار دارند و این شرایط موجب جذب حتی سرمایه گذاران داخلی ما در آن کشورها نیز می شود.

فدایی تصریح کرد: سرمایه گذاران ما در معادن استرالیا سرمایه گذاری می کنند که این مسئله خجالت آور است و اخیرا رتبه استان کرمان در فضای کسب و کار کشور به رتبه 18 تنزل یافته است.

استاندار کرمان با ابراز نگرانی از نحوه فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری گفت: باید فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری ادامه یابد که در این صورت امیدوار به بهبود فضای کسب و کار هستم تا بتوانیم سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کنیم.

وی افزود: وضعیت سرمایه گذاری خارجی به طور نسبی در استان کرمان بد نبوده اما کم است و جای کار بسیار بیش از این وجود دارد و باید با سرعت بیشتری کار را دنبال کنیم تا مشکلات از جمله بحث اشتغال حل شود.

فدایی تصریح کرد: در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی از زمان بندیِ سال عقب هستیم و باید مسوولان توجه کرده و ماهانه روند کار کنترل شود تا در پایان سال به 100 درصد اهداف این برنامه دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات این است که صورت‌جلسات جدی گرفته نمی شود، گفت: من این مسئله را دنبال می کنم و معتقدم یا نباید جلسه تشکیل داد و صورتجلسه نوشت یا باید کارشناسی و درست باشد و باید به تعهدی که داده می شود، عمل شود.

استاندار کرمان گفت: باید مصوبه جلسات و صورت‌جلسه پیگیری و عملی شود. نتیجه بی توجهی به این موارد همین است که پیشرفت نکرده ایم و مردم مشکل دارند.

وی افزود: بنده این موارد و صورتجلسات را پیگیری می کنم زیرا براین اساس داریم توسعه استان را برنامه ریزی می کنیم. اگر دستگاهی قانع نشده که می شود کاری را انجام داد، چیزی نوشته نشده اما زمانی نوشته می شود باید کار کرده، جدی و به امضاء متعهد باشیم.

فدایی با تاکید بر اینکه بعد از این در صورت تکرار این موارد، نامه اداری رسمی به وزیر مربوطه ارسال خواهم کرد، گفت: اینگونه نمی شود کار کرد و اگر تعهدی نسبت به امضاها وجود نداشته باشد، تکلیف را روشن می کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: