• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-4284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد:

پیش‌بینی ایجاد بیش از 22 هزار شغل با بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: پیش بینی شده با بهره برداری از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دولتی 366 شغل و در بخش خصوصی نزدیک به 22 هزار شغل ایجاد شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "جعفر رودری" امروز 27 آبان ماه در یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد استان با دستور بررسی پروژه های اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شامل 14 برنامه می‌باشد، افزود: تاکنون 240 پروژه اقتصاد مقاومتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان کرمان تنظیم شده که از این تعداد 166 پروژه دولتی و 74 مورد مربوط به بخش خصوصی است.

رودری تصریح کرد: مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز این پروژه ها بیش از 55 هزار میلیارد تومان است که تاکنون 12.6 هزار میلیارد تومان انجام شده که 2 هزار و 300 میلیارد تومان مربوط به پروژه های دولتی و بیش از 10 هزار و 300 میلیارد مربوط به خصوصی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: پیش بینی شده با بهره برداری از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دولتی 366 شغل و در بخش خصوصی نزدیک به 22 هزار شغل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه 120 مورد از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان 50 درصد کل طرح ها را شامل می شوند و 98 درصد حجم سرمایه گذاری و 86 درصد اشتغال را به خود اختصاص می دهند اظهار کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیشترین انرژی خود را روی این پروژه ها خواهد گذاشت و به تفکیک هر کدام از دستگاه های اجرایی پروژه ها احصاء شده و با حساسیت ویژه این موارد دنبال می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش دولتی 49 درصد و در بخش خصوصی 35 درصد است که بعضا عدد اعلامی دستگاه ها با پیشرفت مالی و برنامه زمان بندی همخوانی نداشت و تعدیل شد گفت: به طور نسبی از برنامه زمان بندی نسبت به پیشرفت فیزیکی عقب هستیم.

رودری افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان آمادگی همکاری برای رفع موانع را دارد و در صورت لزوم از طریق ستاد مرکز پیگیری خواهد کرد و لازم است ستادهای شهرستانی در برخی موارد بیشتر تقویت شوند و فرمانداران به صورت تکلیفی درگیر شده و پروژه ها را در شهرستان ها دنبال کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: