• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2190-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

در گفت‌وگو با فرماندار عنوان شد؛

آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی زلزله سال گذشته راور

فرماندار شهرستان راور با بیان این مطلب که در فروردین ماه سال جاری در سفر معاون اول رییس جمهور به استان کرمان اولین واحد بازسازی شده روستای گورک از توابع شهرستان راور افتتاح و به بهره برداری رسید، اظهار کرد: در پایان تیرماه سال جاری بیش از 85 درصد واحدهای این دو روستا بازسازی شده بودند و اکنون مابقیه این واحدها در حال تکمیل شدن هستند.

"مالک اژدری" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، درباره آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی زلزله سال گذشته راور گفت: در آذرماه سال 1396 اولین زلزله 6.2 ریشتری راور رخ داد و پس از آن نیز دو زلزله بالای 6 ریشتر در این منطقه به وقوع پیوست.

وی با بیان این مطلب که در نخستین زلزله کانون زلزله روستای گورک از توابع بخش کوهساران راور بود، تصریح کرد: خوشبختانه این زلزله به دلیل ساخت و سازها و بازسازی هایی که در گذشته در منطقه صورت گرفته بود، فقط خسارات مالی را در بر داشت.

فرماندار شهرستان راور با اشاره به سفر رییس جمهور در بهمن ماه سال گذشته و قول مساعد ایشان مبنی بر اتمام ساخت و سازها تا پایان تیرماه سال 97، عنوان کرد: در سفر رییس جمهور در بهمن ماه سال گذشته به این منطقه مقرر شد که تا پایان تیرماه ساخت و سازها در روستاهای گورک و گزک به پایان رسد.

وی با بیان این مطلب که در فروردین ماه سال جاری در سفر معاون اول رییس جمهور به کرمان اولین واحد بازسازی شده روستای گورک افتتاح و به بهره برداری رسید، اظهار کرد: در پایان تیرماه سال جاری بیش از 85 درصد واحدهای این دو روستا بازسازی شده بودند و اکنون در حال تکمیل شدن هستند.

 اژدری از معرفی به بانک یک هزار و 50 واحد پرونده در شهرستان راور خبر داد و بیان کرد: از این تعداد حدود 35 درصد آنها مجوز پایان کار دریافت کرده‌اند و بخش دیگر از این واحدها در مرحله فونداسیون و اسکلت می‌باشند.

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح عنوان کرد: با توجه به افزایش و نوسانان قیمتی در سال جاری در مصالح ساختمانی، با پیگیری های صورت گرفته، تسهیلات 10 میلیون تومان و تسهیلات بلاعوض 5 میلیون تومان دیگر به زلزله زدگان اختصاص یافت تا مردم بتوانند ساخت واحدهای خود را به اتمام برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: