• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیر امور منابع آب رفسنجان:

قرار گرفتن شهر رفسنجان در مسیر 3 رودخانه تقریباً بزرگ

مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان با بیان اینکه شهر رفسنجان در مسیر 3 رودخانه تقریباً بزرگ قرار گرفته است، گفت: این موضوع می‌تواند در زمان سیلاب برای ما مخاطره‌انگیز باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علی احمدی‌پور عصر امروز 15 آبان ماه در جلسه ستاد بحران شهرستان رفسنجان اظهار کرد: نسبت به بحث سیلاب حساسیت خیلی زیاد است.

وی با بیان اینکه شهر رفسنجان در مسیر 3 رودخانه تقریباً بزرگ قرار گرفته است، افزود: این موضوع می‌تواند در زمان سیلاب برای ما مخاطره‌انگیز باشد.

وی ادامه داد: همچنین شهر کشکوئیه در مجاورت یکی از رودخانه‌های بزرگ قرار دارد که اگر مانند دو سال قبل بارندگی رخ دهد، روستاهای زیادی درگیر خواهند بود.

مدیر امور منابع آب رفسنجان بیان کرد: پاکسازی رودخانه‌ها انجام و رودخانه شور، گیودری لایروبی شده و هنوز کار در حال انجام است، حساسیت خوبی در این زمینه وجود دارد چرا که باید قبل از بحران مدیریت را انجام دهیم.

احمدی پور با تأکید بر اینکه هرگونه دخل و تصرفی در مسیر رودخانه‌ها خطرساز است، یادآور شد: اطراف رودخانه‌ها برای مجوز ساخت در حریم یا بستر رودخانه‌ها حتما باید استعلام شود.

وی با بیان اینکه در روستاها نیز دهیاران نسبت به این موضوع حساس باشند، خاطرنشان کرد: دهیاران از هرگونه دخل و تصرف در حاشیه رودخانه‌ها جلوگیری کنند و نسبت به لایروبی رودخانه‌ها و بازکردن معابر آب حتما اهتمام بورزند تا در صورت بارندگی و نزول رحمت الهی نگران خسارات آن نباشیم.

احمدی پور افزود: متاسفانه بر اساس کارهای کارشناسی که در گذشته اتفاق نیفتاده، روستای ناصریه در بستر رودخانه گیودری قرار گرفته و می تواند خطرآفرین باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: