• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-687-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

تلاش بیشتر کمیته فرهنگی ستاد اربعین در فضای مجازی؛

منبرهای فضای مجازی گاهی مستمعین میلیونی دارد

مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کرمان با اشاره به فعالیت کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان گفت: سعی شد در فضای مجازی بیشتر سرمایه گذاری شود زیرا منبرهای فضای مجازی گاهی اوقات مستمعین میلیونی دارد و افراد مختلف و در سنین گوناگون حضور دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
حجت الاسلام"حسین سازندگی" امروز 12 آبان در نشست خبری اظهار کرد: فرهنگ از مهم ترین مسائل است و در اربعین، فرهنگ دینی و اسلامی مد نظر است.

وی افزود: از سوی ستاد اربعین کشور وظایف 27 گانه ای به عهده کمیته فرهنگی ستاد اربعین برای استفاده هرچه بیشتر از این فضای معنوی گذاشته شد که در چهار کارگروه بانوان، تبلیغ، یاران معنوی اربعین و فضای مجازی این وظایف تقسیم بندی شد.

سازندگی تصریح کرد: سعی شد در فضای مجازی بیشتر سرمایه گذاری شود زیرا منبرهای فضای مجازی گاهی اوقات مستمعین میلیونی دارد و افراد مختلف و در سنین گوناگون حضور دارند.

وی بیان کرد: کتاب داستان مهدویت به زبان کودکانه در 500 جلد تهیه، به کربلا ارسال و به کودکان عراقی اهدا شد و همچنین توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان کرمان بسته های فرهنگی بهداشتی نیز ارسال شد.

مسوول کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان کرمان گفت: برای نخستین بار اعزام گردان بانوان نانوا را داشتیم که برای پخت نان برای زائران اربعین به عراق اعزام شدند.

وی افزود: توسط کارگروه تبلیغ و قرآن، فراخوان "زائرمبلّغ" توسط سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه داده شد که تعدادی از طلاب (بیش از 500 نفر) حوزه های علمیه استان کرمان به عتبات اعزام شدند.

سازندگی تصریح کرد: با توجه به اینکه وهابیت با محور عربی، عبری و غربی بحث تفرقه افکنی بین زائران را دنبال کرده و بحث و ایرانی عراقی را برنامه ریزی کرده بودند و این اهداف را قبل از اربعین دنبال می کردند، با اطلاع رسانی به موقع جلوی این مسائل گرفته شد.

وی بیان کرد: سه موکب اصلی در بم، ماهان و سیرجان در استان کرمان به زائران پاسکتانی خدمت رسانی می کردند که برای هر کدام از موکب ها روحانی پاکستانی حضور داشت و برنامه های فرهنگی مختلفی برگزار شد.

سازندگی در پایان اظهار کرد: رسانه ها می توانند پیشنهاد، انتقاد و برنامه های فرهنگی مورد نظر خود را به ما اعلام کنند تا برای سال آینده بتوانیم برنامه ریزی بهتری داشته و ا نظرات استقبال می کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: