• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

در جلسه ستاد اربعین کرمان اعلام شد؛

کاهش ثبت نام اتباع برای سفر اربعین/ به حداقل رسیدن صدور گذرنامه در کرمان

جلسه استانی ستاد اربعین در کرمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ"ناصر فرشید" جانشین جدید فرماندهی انتظامی استان کرمان در این جلسه اظهار کرد: نیروی انتظامی در زمینه تامین امنیت در محورها، معابر و سایر ماموریت ها خدمت‌رسانی می کند و تعداد قابل توجهی از نیروهای انتظامی استان کرمان در مسوولیت ها و وظایف تخصصی به مرز اعزام شده اند تا در تامین امنیت زائران همکاری داشته باشند.

جانشین جدید فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: همکاران ما در تامین امنیت در محورها و موکب های سطح استان نیز در نیروی انتظامی و پلیس راه انجام وظیفه می کنند.

فرشید تصریح کرد: همکاران ما در اداره گذرنامه صدور گذرنامه را به حداقل زمان رساندند و قدری مشکل در صدور ویزا بود که تلاش می شود این مسئله نیز برای سال آینده رفع شود.

مسوول کمیته اطلاعاتی ستاد اربعین استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: مسئله امنیتی در استان کرمان نداشته ایم و بعضا هدف تروریست ها در مناطق مرزی است که تعدادی از تیم های تروریستی که برای مراسم اربعین قصد فعالیت داشتند، ضربه خوردند.

همچنین در این جلسه اعلام شد: 1500 نفر از اتباع در استان کرمان برای دریافت دفترچه اقامت ثبت نام کرده اند و اعزام زائران اتباع برای زیارت اربعین از روز پنجشنبه آغاز شده است.

بنابراین گزارش اعلام شد: ثبت نام اتباع برای سفر اربعین نسبت به سال قبل 36 درصد کاهش داشته که یکی از دلایل مسائل اقتصادی اتباع و علت دیگر مشکلات صدور دفترچه اقامت و ویزا و مشکلات ناهماهنگی های کلان کشور در روند صدور ویزای اتباع بوده است.

به گزارش ایسنا، "سیدمهران عالم زاده" شهردار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اطلاع رسانی و فضاسازی شهر کرمان برای اربعین، گفت: چند دستگاه خودروی سنگین، اتوبوس و مینی بوس و ون برای جابه جایی وسایل موکب ها و زائران توسط شهراری کرمان در اختیار گذاشته شده است.

وی افزود: تعدادی کارگر و مدیر به همراه امکانات موکب ها به عراق برای خدماترسانی به زائران اعزام شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: