• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست استانداری کرمان:

باید معنویت سفر اربعین پایدار باشد

سرپرست استانداری کرمان گفت: باید معنویت این سفر پایدار باشد و ارزش معنوی مراسم نباید تحت الشعاع برنامه ریزی های مادی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمدجواد فدایی" امروز 5 آبان ماه در جلسه ستاد استانی اربعین در کرمان اظهار کرد: فعلیت در زمینه زیارت و سفر اربعین کار خیلی بزرگی است و در رسانه های دنیا از زیارت اربعین به عنوان بزرگ ترین حرکت زائرانه دنیا یاد شده است و اینکه جمعیتی بیش از پنج برابرِ حج در این مراسم شرکت می کنند.

وی افزود: این مسئله نشان دهنده عظمت کار است به ویژه اینکه به لحاظ امنیتی، منطقه شرایط مناسبی ندارد و هنوز گروه های تروریستی و داعش دنبال فرصت هستند ضربه بزنند.

فدایی تصریح کرد: اربعین یک مراسم شیعی است اما از دیگر مذاهب و گروه ها از جمله اهل تسنن، زرتشتیان و ... به زائران امام حسین علیه السلام خدمت می کنند و نشان می دهد مردم فارغ از قومیت، ملیت و حتی دین و مذهب سیدالشهداء علیه السلام را به عنوان نماد ایثار، شجاعت و انسانیت فراتر از مذهب تلقی کرده و برای ایشان احترام قائل هستند و باید به ین ارزش ها توجه کرد.

سرپرست استانداری کرمان با بیان ایکه آمار فعالیت ها نشان دهنده حجم بزرگ کار است و حدود 50 میلیون وعده غذا در هر در بین زائران اربعین توزیع می شود گفت: باید معنویت این سفر پایدار باشد و ارزش معنوی مراسم نباید تحت الشعاع برنامه ریزی های مادی قرار بگیرد.

وی با اشاره به گزارش عملکرد کمیته های ستاد اربعین استان کرمان اظهار کرد: باید سامانه پیامکی اعلام شود تا افرادی که به مشکل برخورد می کنند، بتوانند آن را اطلاع رسانی کنند تا مسائل ریز از قلم نیفتد و با جمع بندی این مشکلات، در برنامه های آتی رفع شوند.

فدایی تصریح کرد: خوشبختانه در استان کارها کامل پیش رفته و مشکل اساسی وجود ندارد و آماده پیگیری برای رفع مشکلات احتمالی هستیم تا کار به نحو احسن انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: