• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

واردات 2 میلیون و 100 هزارتن نهاده دامی به کشور

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال برای نخستین بار در کشور، توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور 2 میلیون و 100 هزار تن نهاده دامی خریداری شده و در حال واردات به کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مرتضی رضایی در جلسه بررسی مشکلات مرغداران شهرستان رفسنجان در محل تعاونی مرغداران این شهرستان اظهار کرد: این نهاده ها شامل سویا، جو و ذرت است که از اردیبهشت ماه تا کنون 500 هزارتن به کشور وارد شده و بقیه این نهاده ها نیز به مرور و با تأمین مالی وارد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرغداران نگران نباشند چون این نهاده ها خریداری شده و توزیع نیز در حال انجام است، افزود: در کنار واردات نهاده های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور، شرکت های خصوصی نیز این نهاده ها را خریداری و وارد می کنند که نیاز مرغداری ها در این زمینه به طور کامل برآورده می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه مشکل کمبود نهاده های دامی در کشور وجود نداشت، یادآور شد: مشکل فقط این بود که حمل و نقل از مبادی ورودی کشور انجام نمی شد که خوشبختانه این مشکل نیز برطرف شده است.

رضایی بیان کرد: تعاونی مرغداران شهرستان رفسنجان با 216 عضو و ظرفیت بالای 400 هزار جوجه ریزی در ماه  در حال حاضر بیش از یک سوم گوشت مرغ استان کرمان را تولید می کند که پوشش کل مصرف شهرستان رفسنجان و بخشی از استان کرمان کاری ارزشمند است.

به گفته وی یکی از مشکلات این تعاونی رفسنجان حمل و نقلی است که باید برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: