• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3187-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

مدیر کل میراث فرهنگی کرمان اعلام کرد:

راه‌اندازی 287واحد اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی بیش از 287 واحد اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان خبر داد.
"به گزارش ایسنا منطقه کویر، غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 96 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه‌اندازی شده است، افزود: خوشبختانه این استان دارای جاذبه های گردشگری متنوع و فراوانی است که می تواند هر گردشگری را به سوی خود سوق دهد . 
وی با بیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی در پایین آوردن هزینه های سفر نقش موثری دارند، اظهار کرد: اقامتگاه های بوم گردی تمامی خدمات لازم را با کمترین قیمت ارایه می دهند. 
فرخی با اشاره به اینکه اقامتگاه های بوم گردی در ماندگاری روستائیان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی نقش بسزایی دارند، تصریح کرد: اقامتگاه های بوم گردی آداب و رسوم روستایی و فرهنگ ایرانی را به گردشگران خارجی معرفی کرده و به عبارتی تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم را به تصویر می کشند.
وی با تاکید بر اینکه بالابردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاه‌های بوم گردی  طبق استانداردهای موجود یکی از اولویت‌های این اداره کل در سال‌جاری است، اظهار کرد: امسال آموزش دوره‌های مقدماتی و پیشرفته ویژه مدیران این واحدهای اقامتی در دستور کار است.
فرخی با بیان اینکه تاکنون بیش از 287 اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: بیشترین تعداد این اقامتگاه‌ها در بخش شهداد و کمترین تعداد در شهر ارزوئیه و قلعه گنج قرار دارند که در طول سال به ارائه خدمات گردشگری می‌پردازند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 100 متقاضی دیگر نیز برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: