• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7614-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان:

منشاء گرد و غبار امروز استان مربوط به غرب و شمال استان و از سمت کویر یزد است

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان به منشاء گردوغبار استان کرمان اشاره کرد و گفت: منشاء گرد و غبار امروز مربوط به غرب و شمال استان کرمان است و بیشتر از سمت کویر یزد است، همچنین بیابان‌های اطراف انار و رفسنجان می‌باشند.

"رضا جزینی‌زاده" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، با بیان این مطلب که مقدار بسیار کمی از میزان آلایندگی هوای مناطق مختلف استان که امروز با پدیده گردوغبار مواجه بودند، کاسته شده است، گفت: وضعیت آلایندگی هوا برخی از نقاط استان هنوز در حد خطرناک است.

وی به منشاء گردوغبار استان کرمان اشاره کرد و افزود: منشاء گرد و غبار امروز مربوط به غرب و شمال استان کرمان و بیشتر از سمت کویر یزد و همچنین بیابان‌های اطراف انار و رفسنجان می‌باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: یک کانون گرد و غبار در شرق استان، کانون بیابان لوت در شمال استان، یک کانون غرب استان و در جنوب استان نیز تالاب خشک شده جازموریان است.

جزینی زاده به علت گرد و غبار امروز استان کرمان اشاره و عنوان کرد: خشکسالی‌های متمادی که در چند سال اخیر در استان کرمان داشتیم و همچنین از بین رفتن مراتع و منابع طبیعی علت گرد و غبارهای استان کرمان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: