• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

با شفاف‌سازی می‌توان از فرافکنی‌ها جلوگیری کرد/باید نگاه علمی به حوزه گردشگری داشت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از ضعف ها این است که کمتر به موضوعات، نگاه علمی نگاه داریم، بیان کرد: رونق گردشگری یک بحث علمی است که باید علمی به آن نگاه کرد و در این صورت راهکارها، موانع، مشوق ها و ... دست به دست هم داده و این حوزه را متحول می کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام"حسن علیدادی سلیمانی" امروز 14 مهرماه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی و فعالان گردشگری استان کرمان به مناسبت هفته گردشگری اظهار کرد: بخش دولتی و خصوصی می توانند موتور محرکه جریان قوی در حوزه گردشگری بشوند و امیدواریم با همکاری بیشتر بتوانند در گردشگری که حوزه مهم و تاثیرگذاریست، توسعه جدیدی ایجاد کنند.

وی افزود: در دنیای امروز گردشگری صنعتی است که پرخرج نبوده اما می تواند برای کشور کارگشا و مفید باشد.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه صنعت گردشگری دچار نقطه ضعف ها و قوت هایی است، تصریح کرد: یکی از اتفاقاتی که بخش خصوصی و دولتی جدی باید پیگیر آن باشد و شفاف سازی کند این است که گاهی دچار فرافکنی در برخی اتفاقات هستیم و دنبال علت هایی می گردیم که معلول آن، رونقی که می خواهیم، نیست.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از ضعف ها این است که کمتر به موضوعات، نگاه علمی نگاه داریم، بیان کرد: رونق گردشگری یک بحث علمی است که باید علمی به آن نگاه کرد و در این صورت راهکارها، موانع، مشوق ها و ... دست به دست هم داده و این حوزه را متحول می کند.

وی با بیان اینکه بخشی از مسائل حوزه گردشگری درون مجموعه و برخی مربوط به بیرون از مجموعه است، گفت: برای ایجاد تحول باید نگاه علمی داشت و همچنین باید داخل و خارج از مجموعه را به دقت مد نظر قرار داده و به راهکارها توجه کرد.

به گزارش ایسنا، "مهدی سیاوشی" رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان نیز در این دیدار به مناسبت هفته گردشگری اظهار کرد: بخش دولتی و خصوصی گردشگری استان کرمان با همدلی کار می کنند که این همکاری در کشور سرآمد است و موجب رونق گردشگری استان می شود.

وی با اشاره به نقش گردشگری در ایجاد اشتغال و توسعه کشور و استان افزود: اشتغال دغدغه همه مسوولان نظام است که در بخش گردشگری می توان اشتغال ارزان، سریع تر و پایدار ایجاد کرد.

سیاوشی تصریح کرد: گردشگری استان کرمان هنوز به جایگاه اصلی که باید برسد، نرسیده و یکی از مسائل این است که گردشگری درگیر مسائل فرابخشی است و شاید بیش از 30 دستگاه در این حوزه نظر دارند که اگر همکاری کنند، شاهد رونق این حوزه خواهیم بود و گردشگری در روحیه نشاط و شادابی مردم نیز تاثیرگذار است.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان بیان کرد: درخواست داریم امام جمعه کمک بیشتری داشته باشند تا این باور در زمینه رونق گردشگری در ذهن همه ایجاد شود و ما نیز در رفع دغدغه های ائمه جمعه آمادگی همکاری داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: