• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1590-5
  • خبرنگار : 25
  • منبع خبر : تولیدی

رکورد بی سابقه زرند در سطح کشور؛

برگزاری 20 جشنواره طی 6 ماه اخیر

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زرند از برگزاری 20 جشنواره طی 6 ماه اخیر در زرند خبرداد.

محمد اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، با اعلام این آمار اظهار کرد: خوشبختانه با یاری خدا و همت مردم و همراهی مسئولان تاکنون تمام جشنواره های پیش بینی شده در تقویم برگزار و 3 جشنواره نیز اضافه بر آمار برگزار شد که از این حیث با قاطعیت می‌توان گفت که شهرستان زرند پیشگام در برگزاری جشنواره های کشور است.

اسلامی با تاکید بر برگزاری جشنواره ها بصورت مردمی و بدون اعتبار دولتی گفت: ما ثابت کردیم که با کمترین هزینه ها می توان همایش ها و جشنواره هایی بزرگ برگزار کنیم بطوری که بدلیل حضور مردم در صحنه اجرایی این برنامه ها انتظار داریم این تقویم برای سال‌های بعد نیز با همین رویکرد برگزار شود.

وی افزود: فقط 4 جشنواره از 28 جشنواره سال 97 به محصولات کشاورزی مربوط می‌شود و دیگر جشنواره ها در حوزه های آیینی و قابلیت‌های دیده نشده شهرستان است که تاکنون علاوه بر جذب گردشگران به شهرستان زرند توانسته در جذب سرمایه گزاری‌های گردشگری هم اقدامات بی نظیری را پایه گزاری کند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زرند با توجه به اهمیت حفظ شعائر مذهبی ماه‌های محرم و صفر تصریح کرد: در این دو ماه فقط یک آیین شکرگزاری برداشت انار خانوک را در روزی که به روایتی میلاد امام محمد باقر(ع) است برنامه ریزی کرده ایم که برای اولین بار برگزار می‌شود و تاکید ما بیشتر معرفی قابلیت‌های بکر گردشگری و توانمندی‌های خانوک است که این آیین بهانه ای برای دیده شدن این قابلیت‌هاست.

وی در پایان ادامه داد: آیین شکرگزاری برداشت انار با محوریت جامعه خیرین غدیر و همکاری شهرداری و شورای خانوک و میراث فرهنگی زرند در تاریخ 20 و 21 مهرماه در محله پاچنار خانوک برگزار و پیش بینی حضور بیش از 5 هزار نفر بازدید کننده را داریم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: