• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1587-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان:

موزه دفاع مقدس کرمان در برنامه تورهای خارجی قرار می‌گیرد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت : بازدید از موزه دفاع مقدس کرمان در برنامه تورهای خارجی این استان قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در حاشیه بازدید از موزه دفاع مقدس کرمان، اظهار کرد: خوشبختانه به دلیل وجود7 اثر ثبت جهانی در استان کرمان، هرساله بین 40 تا 50 هزار نفر گردشگر خارجی به این خطه سفر می کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازدید از بیابان لوت شهداد، بازار بزرگ کرمان، باغ شاهزاده ماهان، ارگ کهن بم، مناطق باستانی جیرفت و ارگ تاریخی راین و روستای دستکند میمند در صدر برنامه های بازدید گردشگران خارجی قرار دارند، افزود: در آینده نزدیک بازدید از موزه های  مشارکتی به ویژه موزه دفاع مقدس در برنامه تورهای خارجی قرار خواهد گرفت.

فرخی با تاکید بر اینکه موزه دفاع مقدس کرمان نیاز به بازنگری در نحوه چیدمان اسناد و  لوازم موزه ای دارد، تصریح کرد: باید کلیه اسناد و اشیاء موجود در این موزه حداقل به 4 زبان انگلیسی، فرانسوی، عربی و فارسی به گردشگران خارجی و داخلی معرفی شوند.

وی با بیان اینکه در موزه دفاع مقدس کرمان باید تاریخ 8 ساله جنگ تحمیلی و فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی ملت بزرگ ایران به مخاطبان به ویژه گردشگران خارجی معرفی و شناسانده شود، افزود: باید این موزه براساس کارکرد، اهداف و نوع اشیاء و مخاطبان خود چیدمان ویژه ای داشته باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس کرمان یکی از بزرگترین باغ موزه های دفاع مقدس کشور است، خاطرنشان کرد: بدون شک این موزه می تواند پیام شهدا، خاطرات دوران دفاع مقدس، دلاوریهای رزمندگان لشکر 41 ثارالله در زمان جنگ تحمیلی، ابعاد مختلف توطئه های دشمنان و نحوه مقابله و ایستادگی ملت بزرگ ایران در آن دوران را به مخاطبان منتقل نماید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: