• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

شهردار رفسنجان خبر داد:

اختصاص 18 میلیارد تومان برای آسفالت معابر شهر رفسنجان

شهردار رفسنجان گفت: حدود 18 میلیارد تومان برای اجرای عملیات بهسازی، روکش و زیرسازی آسفالت معابر خاکی و کوچه های سطح شهر اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدرضا عظیمی زاده با اشاره به اهمیت نگهداری و بهسازی آسفالت معابر، عمده آسفالت موجود شهر را فرسوده دانست و گفت: علیرغم ساخت و سازهای صورت گرفته، همچنان در برخی خیابان های شهر معابر خاکی وجود دارد.

شهردار رفسنجان برآورد هزینه اجرای عملیات آسفالت در شهر را بالغ بر 60 میلیارد تومان معادل کل سقف بودجه عمرانی شهرداری اعلام کرد و افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی و افزایش قیمت قیر و اوضاع کنونی اقتصادی، نمی توان بهسازی آسفالت کل شهر را با این هزینه اجرا کرد.

وی با بیان اینکه از شش ماهه دوم سال آینده عملیات روکش آسفالت کوچه های سطح شهر با سازوکار خاصی انجام می شود، ادامه داد: برای ساماندهی وضعیت موجود آسفالت حداقل سه سال زمان نیاز داریم تا برای تخصیص بودجه به عنوان اولویت اول برنامه ریزی کنیم و شرایط مطلوب را فراهم نماییم.

عظیمی زاده با اشاره به اینکه حدود 18 میلیارد تومان برای اجرای عملیات بهسازی، روکش و زیرسازی آسفالت معابر خاکی و کوچه های سطح شهر اختصاص یافته است، اظهار کرد: این کار با جدیت خاصی آغاز گردیده اما مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد، موجب وقفه در کار می شود؛ با این حال تلاش کردیم کار آسفالت متوقف نشود.

شهردار رفسنجان با اشاره به اینکه اولویت آسفالت در شهر شبکه های اصلی معابر می باشند، از انجام عملیات لکه گیری آسفالت به صورت رایگان و مطابق با درخواست شهروندان خبر داد و تصریح کرد: متقاضیان آسفالت جهت تسریع در اجرای عملیات، بایستی ضمن معرفی نماینده کوچه به شهرداری مناطق، با تکمیل فرم شناسایی در نوبت آسفالت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه هم اکنون مشارکت شهروندان در اجرای آسفالت 25 درصد می باشد، گفت: پیش از این 50 درصد هزینه تحت عنوان خودیاری از شهروندان اخذ می شد که با توجه به حجم ریالی پیش بینی شده، تصمیم گرفتیم میزان آن را به 25 درصد کاهش دهیم.

عظیمی زاده اجرای عملیات آسفالت در کوچه های زیر 60 درصد ساخت و ساز را به صرفه ندانست و گفت: ضروریست شهروندان عمدتاً برای کوچه های بالای 60 درصد ساخت و ساز درخواست آسفالت نمایند.

شهردار رفسنجان هم چنین کیفیت مطلوب آسفالت را در دوام آن مؤثر برشمرد و افزود: نوع مصالح و توجه به کیفیت آن در دستور کار سازمان عمران شهرداری قرار گرفته و و مرتباً کنترل می گردد تا کیفیت آسفالت نسبت به گذشته مطلوب تر شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: