• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-485-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خطاب به دولت:

مگر قحط الرجال است که استاندار کرمان را انتخاب نمی‌کنید

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با طرح این پرسش که چرا در دوران دفاع مقدس، حوزه های هسته ای و موشکی که مدیریت جهادی داشتیم؛ موفق عمل می کرد اما در اقتصاد جهادی عمل نکنیم؟! گفت: در سطح استان کرمان ۴ ماه استان ما بی استاندار است این چه مدیریتی است؟ مگه قحط الرجال است؟ مدیران آینده کشور همین شما جوانان هستید و باید به گونه ای خود را پرورش دهید که در آینده کمبود مدیر جهادی در هیچ عرصه ای نداشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، سردار "غلامعلی ابوحمزه" صبح امروز در جلسه هم اندیشی با دبیران تشکلهای دانشجویی استان با بیان اینکه بنده این آمادگی را دارم در همه دانشگاههای سطح استان حضور پیدا کنم و مسائلی که نیاز هست را مطرح کنم اظهار کرد: یکی از مطالبات رهبری که در یکی از سخنرانی‌ها خود فرمودند این بود که تمام مسئولین در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند و از نزدیک با قشر دانشگاهی تبادل نظر و اطلاعات داشته باشند

وی با تاکید بر اینکه این جلسات صمیمانه و دوستانه بوده و همه در اظهارنظر با هر دیدگاهی آزاد هستند اظهار کرد: دیدگاهی که ما داریم در مجموعه سپاه استان وابستگی به هیچ گروه و جریان و حزبی نیست. ما نه قائل به اصلاح طلبی هستیم نه قائل به اصولگرایی ما قائل به ۳ اصل جریان انقلابی، جریان غیرانقلابی و جریان ضد انقلاب؛ هستیم زیرا معتقدیم همه احزاب و جریانات فکری نقاط قوت و ضعفی دارند

ابوحمزه با بیان اینکه ابهامی که بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هنوز در برخی محافل مطرح می‌شود این است که چرا سپاه وارد همه عرصه ها از جمله نظامی، علمی، عمرانی، اقتصادی و..‌. می شود؟ ادامه داد: جواب کلی این است که رسالت سپاه طبق تعریف قانون اساسی؛ حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که این موضوع نیز شامل همه موارد می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در پاسخ به درخواست دبیر تشکل اسلامی واحد جیرفت مبنی بر گزینش سخت‌تر برای انتخاب بسیجیان گفت: ما یک بوستان با حصار داریم و یه صحرای بی حصار که بوستان ما نیروهای فعال و کادری و صحرای بی حصار همه ۸۰ میلیون جمعیت ایران که بسیجی بالقوه هستند.

وی ادامه داد: همه افراد یک شخصیت حقوقی و یک شخصیت حقیقی دارند و ما نمی توانیم در بسیج جلوی شخصیت حقیقی افراد را بگیریم و محدودشان کنیم. در اسلام آغاز دین شناخت دین است ما شناخت را به بدنه بسیج می دهیم اما تصمیم با خودشان است تا زمینه رشد و تعالی خود را فراهم کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان افزود: ما ۲۲ قشر بسیجی در سطح استان کرمان شامل بسیج وکلا و حقوقدانان و ... داریم پس چون تکثر و تعدد در این قشر وجود دارد،باید نگاه بازی نیز وجود داشته باشد تا بتوانیم جذب حداکثری را داشته باشیم.

ابوحمزه در خصوص مشکلات اقتصادی گفت: مشکل اساسی کشور ما به تحریم‌ها برنمی‌گردد. تحریم تنها حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد بر مجموعه اقتصادی ما اثر دارد بقیه مشکلات اقتصاد کشور به مسایل و مدیریت های داخلی برمی‌گردد. چرا ما در عرصه هایی مثل موشکی، پهباد، سلولهای بنیادی، هسته ای و پزشکی کمبود نداریم چون قشر دانشگاهی و نخبه وارد عرصه شدند. پس نوسانات اقتصادی برای چیست؟ توان حل مشکل را نداریم؟

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران به ۳۵ کشور دنبا صادرات سلاح و مهمات دارد که از نکات پیچیده علمی است اظهار کرد: مشکل اساسی ما مدیریت است. مدیریت انقلابی و جهادی دولت مجلس و قوه قضاییه باید شبانه روز کار کنند که در این صورت همه مشکلات قابل حل است

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند مدیریت جهادی ۶ محور«کار، تلاش،علم،محاسبه با خدا، تدبیر و درایت» دارد اظهار کرد: نکته بعدی این است که نگاه برخی مسئولین ما فقط به خارج است. هرچه مقام معظم رهبری می‌فرمایند نسخه علاج اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی است، اما همچنان شاهد هستیم برخی بازهم نگاهشان به دستان دیگری است.

وی ادامه داد: نکته دیگری که باید در اقتصاد کشور به طوری جدی به آن پرداخته شود برخورد با مفاسد  با قوت و قدرت است. باید تعارف را کنار گذاشت و الان هیچ عذری در قوه قضاییه پذیرفته نیست.

سردار ابوحمزه در پایان با طرح این پرسش که چرا در دوران دفاع مقدس، حوزه های هسته ای و موشکی که مدیریت جهادی داشتیم؛ موفق عمل می کرد اما در اقتصاد جهادی عمل نکنیم؟! خاطر نشان کرد: در سطح استان کرمان ۴ ماه استان ما بی استاندار است این چه مدیریتی است؟ مگه قحط الرجال است؟ مدیران آینده کشور همین شما جوانان هستید و باید به گونه ای خود را پرورش دهید که در آینده کمبود مدیر جهادی در هیچ عرصه ای نداشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: