• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رفسنجان:

2 هزار و 503 نفر تعهد دستگاه‌های اجرایی شهرستان رفسنجان برای ایجاد اشتغال در سال جاری

فرماندار شهرستان رفسنجان میزان تعهد دستگاه‌های اجرایی شهرستان رفسنجان برای ایجاد اشتغال را در سال جاری 2 هزار و 503 نفر اعلام کرد و گفت: سال گذشته میزان تعهد اشتغال شهرستان 2 هزار و 727 نفر بود که امسال 2 هزار و 503 نفر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علیار اسکندری نسب صبح امروز 10 مهر ماه در کارگروه اشتغال و کارآفرینی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور شرایط خاصی است و دنیای استکبار جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته است.

وی افزود: متاسفانه هنوز در داخل کشور مدیران ما به این باور نرسیده اند که جنگ تمام عیار اقتصادی به سرکردگی آمریکا و در قالب یک مثلث شوم با همراهی معاندین نظام شروع شده و شرایط بسیار حساسی است.

وی تصریح کرد: آمریکا بعد از خروج از برجام، امروزه با برنامه های رژیم غاصب صهیونیستی و پولهای عربستان و فرماندهی آمریکا این جنگ با ابعاد مختلف را شکل داده و 72 گروه در دنیا بر علیه ایران علیرغم همه اختلافات با هم متحد شدند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رفسنجان بیکاری، تورم و اشتغال را پاشنه آشیل دشمن برای کشور دانست و یادآور شد: دشمن روی مسائل اقتصادی متمرکز شده است و آمریکا هر کاری در زمینه مسائل اقتصادی می خواسته انجام داده و مسئله تحریم‌های آبان جو روانی است.

اسکندری نسب با بیان اینکه تحریم های یکجانبه آمریکا در طول 40 سال به طور مداوم بوده است، خاطرنشان کرد: آنچه که در هشت سال گذشته به آن اضافه شده است تحریم های اتحادیه اروپا، شورای حکام سازمان انرژیِ اتمی و سازمان ملل بوده که از این تحریم های اخیر بر اساس تفاهم برجام خارج شدیم و امروزه آمریکائی‌ها در دنیا منزوی شده اند و بجز رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه کشوری با آنها همراهی نمی کند.

وی با بیان اینکه دشمن همه امید خود را در سرمایه گذاری روی گروه‌های معاند نظام متمرکز کرده است، تصریح کرد: ظرف 5 ماه گذشته 72 مورد فراخوان در کشور توسط گروه‌های معاند داشتیم که یکی از شهرهای هدف آنها رفسنجان بوده که خوشبختانه یک مورد از این فراخوان ها هم شکل نگرفت چون مردم پای نظام و انقلاب ایستاده اند و برای آن هزینه پرداخت کرده اند.

فرماندار رفسنجان با تأکید بر اینکه وظیفه ما است که در جبهه جنگ اقتصادی با تمام وجود وارد شویم تا از این برهه حساس عبور کنیم، گفت: مدیران سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند.
اسکندری نسب در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه اعتبارات اشتغالزایی شهرستان در سال گذشته خوب بوده و کارآفرینان زیادی را جذب کردیم اما با این حال برخی بانک‌های عامل خوب عمل نکردند.

وی تصریح کرد: از متولیان امر اشتغال توقع این است که پای کار بیایند تا اعتباری که در کارگروه اشتغال استان و شهرستان جذب شده به مرکز برنگردد.

فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دولت اعتبارات خوبی را برای بخش اشتغال در نیمه دوم امسال اختصاص داده که ظرف یکی دو هفته آینده ابلاغ می شود که برخی در سطح ملی هستند.

اسکندری نسب میزان تعهد دستگاه‌های اجرایی شهرستان رفسنجان برای ایجاد اشتغال را در سال جاری 2 هزار و 503 نفر اعلام کرد و گفت: سال گذشته میزان تعهد اشتغال شهرستان 2 هزار و 727 نفر بود که امسال 2 هزار و 503 نفر است.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: این در حالی است که تاکنون 313 نفر در سال جاری وارد سامانه رصد شده که البته یقیناً دستگاه‌های اجرایی کار خود را انجام داده اند ولی وارد سامانه نشده که مرکز استان سامانه را ملاک قرار می دهد لذا دستگاههای اجرایی باید اطلاعات اشتغالزایی خود را وارد این سامانه کنند.

اسکندری نسب افزود: باید تا پایان آبان ماه 50 درصد تعهد و سهمیه اشتغال خود را جذب کنیم که از اعتبارات استانی استفاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: