• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

در شش‌ماهه نخست امسال انجام شد:

هزینه کرد ۸۳ درصد زکات استان کرمان در حوزه فقرا

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان  اظهار کرد: پنج میلیارد و 800 میلیون تومان زکات در شش‌ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،" یحیی صادقی" با اشاره به اینکه پنج میلیارد و 800 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در شش‌ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است، گفت: این میزان زکات جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: از این میزان زکات جمع‌آوری‌شده دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مربوط به زکات واجب و سه میلیارد و 700 میلیون تومان نیز مربوط به زکات مستحبی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: هم‌چنین در روز عید فطر امسال دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه در استان کرمان جمع‌آوری و در همان روز عید فطر بین نیازمندان این استان توزیع شد.

صادقی بیان کرد: با تبلیغات خوبی که امسال در زمینه زکات انجام شد ۸۳ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال صرف فقرا و نیازمندان و ۱۷ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه شده است.

وی بیان کرد: با توجه به خشک‌سالی‌های به وجود آمده خوشبختانه شاهد رشد قابل‌توجه زکات در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل بوده‌ایم و امیدواریم با همکاری خوب سازمان جهاد کشاورزی، تبلیغات اسلامی، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و صداوسیما به‌عنوان چهار دستگاه تأثیرگذار در امر زکات شاهد رشد بیش‌ازپیش جمع‌آوری زکات در استان کرمان باشیم.

صادقی با اشاره به اینکه امسال با توجه به خشکسالی و آسیب‌دیدگی محصول پسته امکان کاهش زکات در این محصول وجود دارد، گفت: ۶۰ درصد از درآمد زکات محصول پسته امسال صرف محرومان و ۴۰ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه هر منطقه‌ای که زکات در آن جمع‌آوری‌شده است، می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: