• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان خبر داد:

باغات پسته رفسنجان چینی ها را به وجد آورد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان از بازدید 35 گردشگر چینی از آثار تاریخی، طبیعی و باغات پسته این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسن حسینی عصر امروز 9 مهر ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این گردشگران چینی از دو روز گذشته به مدت سه روز به رفسنجان جهت بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی بخصوص باغات پسته سفر کرده بودند.

وی با بیان اینکه جاذبه های بکر و کم نظیر رفسنجان موجب تعجب و وجد گردشگران شد، یادآور شد: 35 نفر از گردشگران چینی در قالب سه گروه ضمن بازدید از باغات پسته از مجموعه تاریخی و باستانی و گردشگری این شهرستان از جمله خانه حاج آقا علی بزرگترین خانه خشتی جهان، زورخانه، یخدان عباس آباد حاجی، کارگاه سنگتراشی فیروزه و دیگر مناطق بازدید داشتند.

وی با اشاره به شور و شعف این گردشگران از درختان پسته عنوان کرد: رفسنجان مهد تولید پسته در جهان است و بنا به این ارزش، گردشگران چینی رفسنجان را برای بازدید انتخاب کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال گردشگران خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، اروپا و دیگر کشورها از این شهرستان دیدن کرده اند.

حسینی با بیان اینکه یکی دیگر از مناطق بکر و گردشگری در رفسنجان دره راگه است، اضافه کرد: قرار است در روزهای آینده یک تور 20 نفره از گردشگران برزیلی این پدیده طبیعی و منحصر بفرد را مورد بازدید قرار دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: رفسنجان چند سالی است که به سمت گردشگری رفته و این صنعت را به عنوان یکی از راه‌های خروج از اقتصاد تک محصولی انتخاب کرده است و البته بخش خصوصی تا حدودی پای کار بوده و بخش دولتی هم کمی حمایت کرده ولی در مقایسه با برخی شهرستان‌های استان و شهرستان‌های هم‌تراز ما در کشور با توجه به داشته های شهرستان، خیلی عقب هستیم و با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم باید در کشور دیده شویم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: