• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-590-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

ارائه مشاوره های تغذیه و روانشناختی به بانوان رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به شیوع بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطان‌ها و ... گفت: به بانوان رفسنجانی در قالب طرح ایستگاه سلامت مشاوره های تغذیه و روانشناختی ارائه می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر احمد جمالی زاده‌ عصر امروز 8 مهر ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ایستگاه سلامت اوایل خردادماه امسال در  پارک بانوان با هدف ارایه خدمات مشاوره رایگان و ارتقا سطح سلامت جامعه با همکاری شهرداری شهرستان رفسنجان راه اندازی شد.

وی افزود: این مشاوره ها در طول هفته توسط کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه انجام می شود که از زمان راه اندازی این ایستگاه تا کنون بیش از ۱۹۰ نفر در زمینه های خانواددگی، تحصیلی، فرزندپروری، پیشگیری از اعتیاد و خودکشی خدمات مشاوره ای دریافت نمودند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان ادامه داد: از این تعداد ۶۸ نفر خدمات مشاوره ذکر شده دریافت نمودند که ازاین تعداد نیز ۸ نفر به مراکز تخصصی تر جهت سیر درمان ارجاع داده شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: همچنین ۱۳۵ نفر هم مشاوره تغذیه جهت پیشگیری و کنترل چاقی و اضافه وزن دریافت کردند.

جمالی زاده بیان کرد: با توجه به تغییر سیمای بیماری ‌‌ها و ضرورت توجه ویژه به دو مقوله تغذیه سالم و سلامت روان و در راستای اجرای برنامه جامع تحول سلامت در حوزه بهداشت، طرح خوبی در این شهرستان آغاز شده است.

وی بیان کرد: خدمات مشاوره و مراقبت روان‌ شناختی و خدمات مشاوره و مراقبت از تغذیه سالم به‌ عنوان دو بسته از 11 بسته خدمت پیش ‌بینی ‎شده در برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت ارائه می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به شیوع بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطانها و ...، اظهار کرد: به بانوان رفسنجانی در قالب طرح ایستگاه سلامت مشاوره های تغذیه و روانشناختی ارائه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: